Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.12.23
2712 0
Друкувати
Обране

Помилки при формуванні лікарняного листа. З’ясовуємо причини

Нагадаємо, що листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі на підставі інформації про медичний висновок у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Тобто, ідентифікованою вважається особа, щодо якої інформація, яка надійшла з електронної системи охорони здоров’я, співпадає з відомостями РЗО за наступними критеріями:

  • співпадіння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номеру паспорта — 100% символів,
  • співпадіння прізвища, імені та по батькові особи — понад 90% символів.

Сформований листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

У разі неспівпадіння вищезазначених критеріїв листок непрацездатності не створиться, а лікар в електронній системі охорони здоров’я отримає повідомлення «Помилка однозначного пошуку в РЗО/Перевірте коректність ПІБ та документ». В даному випадку, необхідно перевірити актуальність даних в електронній системі охорони здоров’я, які вносились при укладанні пацієнтом декларації з сімейним лікарем.

При виявлення помилок, їх необхідно виправити протягом 7 днів з дня реєстрації медичного висновку. При перевищенні даного терміну е-лікарняний за даним медичним висновком уже не створиться. Якщо ж помилку виявлено в даних застрахованої особи, які містяться в Реєстрі застрахованих осіб, то її також необхідно виправити.

Оскільки одним із джерел наповнення РЗО є звітність роботодавців щодо нарахування та сплати страхових внесків, то уточнення даних по застрахованій особі може здійснити страхувальник. Також подати Анкету для внесення/ зміни/ уточнення даних в РЗО може безпосередньо застрахована особа – через вебпортал Пенсійного фонду, або особисто, звернувшись до територіальних підрозділів Фонду. Після виправлення даних в Реєстрі застрахованих осіб, за зверненням пацієнта лікар може повторно відправити сформований медичний висновок до Пенсійного фонду для створення лікарняного листка.

ГУ Пенсійного фонду у Вінницькій області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×