Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4018 8
Друкувати
Обране

Працівник захворів перед звільненням. Що з оплатою лікарняного?

Практична ситуація: заява на звільнення була написана за 2 тижні з позначкою «дата звільнення 20 червня» згідно п. 1 ст.36 КЗпП. 18 червня було звернення до лікаря де і надали лікарняний лист. Дата закриття лікарняного 25 червня. Звільнення було оформлено 20 червня. За рахунок підприємства було оплачено 3 дні (18, 19, 20 червня) коли були ще оформлені трудові відносини з посиланням на Порядок № 440, в якому не сказано про оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця в разі звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності. За рахунок Фонду соціального страхування лікарняний лист був оплачений з 23 по 25 включно. Чи правомірні дії роботодавця?»


Згідно зі ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №1105) передбачено, що страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону №1105, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця, у порядку, встановленому Кабміном.

Таким чином, працівник, страховий випадок щодо якого настав до моменту звільнення, є застрахованою особою. Допомога по тимчасовій непрацездатності такому працівнику виплачується за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.

Ірина Пєтухова, інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління. 

ГУ Держпраці у Черкаській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (8)
YYYY
22.07.2019
Странно, что предприятие вообще уволило сотрудника, когда он на больничном! И инспектор не прокоментировал этот момент.
wes YYYY
22.07.2019
Не допускається звільнення працівника, який перебуває на лікарняному, з ініціативи роботодавця. Звільнення на підставі п.1 ст. 36 КЗпП (за угодою сторін) не є звільненням з ініціативи роботодавця, а тому допускається навіть в період тимчасової непрацездатності працівника.
YYYY wes
22.07.2019
Точно! Забыла этот момент) У меня было по инициативе работодателя, вот и возмутилась)Спасибо.
Енгрібьорд
22.07.2019
Як завжди у нас одне роз"яснення суперечить іншому.Ось, наприклад, тут розглядають механізм оплати лікарняних за договором ЦПХ, і наголошують, що оплата лікарняного проводиться лише у випадку втрати частини заробітка працівником :https://buhgalter.com.ua/news/soctsialniy-zahist/materialne-zabezpechennya-za-rahunok-koshtiv-fondu-sotsstrahu-osib/Увага питання: де в працівника втрата частини заробітку, який має бути компенсований, якщо його звільнено?Ваші думки, колеги....transparent_pxl.png
Віктор Енгрібьорд
01.08.2019
по ЦПХ лікарняні не оплачуються
Енгрібьорд
22.07.2019
Правда роз"яснення надають різні держструктури. У цій новині Держпраця, а в наведеній мною ФСС... тож недивно, що вони не збігаються. Держпраця, так би мовити, стоїть на захисті прав працівника, щоб їх, не приведи Господь, не порушили, а ФСС сторожі своїх коштів, аби їх ,не дай Боже, не перевитратили.
Марія
23.07.2019
А як з оплатою ЄСВ поза межами трудових відносин з працівником?
wes Марія
23.07.2019
В такому випадку працівник не є застрахованою особою, тому ЄСВ не нараховується, крім випадків, коли здійснюються нарахування колишньому працівнику за відпрацьований час (щось невраховано або знайшли помилку) або за рішенням суду.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд