Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.07.20
5776 1
Друкувати
Обране

Права вагітних жінок та жінок у декретній відпустці у трудовому законодавстві

До Держпраці звернулась громадянка, яка перебуває у декретній відпусці по догляду за дитиною до 3 років та є одночасно вагітною другою дитиною, з питанням роз`яснити її трудові права у разі ліквідації підприємства з яким вона перебуває у трудових відносинах.

Звільнення вагітної жінки при ліквідації державного підприємства

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пiд час звiльнення працiвникiв за п. 1 ст. 40 КЗпП має бути дотримано певного порядку вивiльнення та враховано переважне право на залишення на роботi, порядок якого передбачений ст. 42 КЗпП. Крiм того, в разi звiльнення за цiєю пiдставою дiють обмеження щодо звiльнення окремих працiвникiв, установленi ст. 184 КЗпП.

У період відпустки по догляду за дитиною до 3 років за жінкою зберігається робоче місце, про це вказано в ст. 2 Закону України «Про відпустки». У вимогах ст. 184 КЗпП заборонено звільнення вагітних жінок, що мають дітей до 3 років.

Переведення та працевлаштування жінок, які перебувають у декретній відпусці

Під час ліквідації підприємства з правонаступництвом звільнення жінок, зазначених у ч. 3 ст. 184 КЗпП можливе лише за п. 5 ст. 36 КЗпП шляхом переведення на інше підприємство, установу, які є правонаступниками. При цьому правонаступник зобов`язаний прийняти таких жінок на роботу у порядку переведення.

У разі повної ліквідації звільнення таких жінок відповідно до вимог  ст. 184 КЗпП відбувається з обов`язковим працевлаштуванням. Власник чи уповноважений орган здійснює їх працевлаштування самостійно або через державну службу зайнятості.

Звільнити вагітну жінку за власною ініціативою роботодавець також не має права. Звільнення допускається лише у разі повної ліквідації підприємства, де працює жінка. При цьому на власника підприємства покладається обов’язок працевлаштування вагітної.

Вікторія Капінус, фахівець відділу з питань додержання законодавства про працю у Дніпровському регіоні. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
123
29.07.2020
фахівець відділу для початку мала б знати що законодавством поняття "декретна відпустка" не передбачено)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі