UA | RU

Право батька на відпустку для догляду за дитиною

Батько має намір скористатися відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, про що написав відповідну заяву та додав довідку про те, що мати дитини вийшла на роботу. Чи потрібно надавати додаткові довідки про виплату допомоги на дитину?


"Вісник. Офіційно про податки"

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (частина перша ст. 18 Закону про відпустки).

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та одним із прийомних батьків (частина третя ст. 18 Закону про відпустки та частина сьома ст. 179 КЗпП).

Відповідно до частини четвертої ст. 20 Закону про відпустки особам, зазначеним у частині третій ст. 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Враховуючи зазначене, право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, є похідним від права матері на таку відпустку, тобто мати може делегувати своє право на відпустку вищезазначеним особам.

У зв’язку з прийняттям Закону № 1166 починаючи з 01.07.2014 р. об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Виплата допомоги при народженні дитини здійснюється незалежно від факту виходу на роботу матері дитини. Тому в органи соціального захисту населення за отриманням будь-яких довідок звертатися не потрібно.

Отже, право батька дитини, бабусі чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) гарантується лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини.

Елена Усенко, главный специалист сектора режимов труда, отдыха и норм труда Департамента заработной платы и условий труда Минсоцполитики Украины

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Виктория
30.05.2018
Які документи має пред’явити батько на своєму місці роботи, якщо мати ФОП?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі