Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.11.22
4273 0
Друкувати
Обране

Право на відпустку без збереження заробітної плати під час воєнного стану – роз’яснення Мінекономіки

Під час одного з навчальних заходів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» представники органів місцевого самоврядування звернули увагу на проблемні питання щодо реалізації протягом періоду воєнного стану працівником права на відпустку без збереження заробітної плати.

Фахівці Проєкту звернулися до Міністерства економіки України із запитом для уточнення інформації щодо того, чи загальний строк відпустки без збереження заробітної плати (передбаченої частиною четвертою статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»), на який працівник має право протягом усього періоду воєнного стану, складає не більше 90 днів протягом усього періоду воєнного стану разово, чи йдеться про право на звернення кілька разів із відповідною заявою про надання безперервної відпустки не більше 90 днів протягом воєнного стану, зважаючи на його продовження. А також щодо того, чи має право працівник лише один раз протягом періоду дії воєнного стану звернутися до роботодавця з відповідною заявою про надання йому такої безперервної відпустки тривалістю не більше 90 календарних днів, чи кілька разів, наприклад, по 70 та 20 календарних (при цьому, загальна тривалість такої відпустки становитиме не більше 90 календарних днів).

Міністерство економіки України у листі 03.10.2022 р. № 4712-06/67977-07 уточнило, що Законом № 2352 запроваджено новий вид відпустки без збереження заробітної плати, яка надається працівникові в обов’язковому порядку за його заявою.

Закон № 2352 не обмежує можливості працівника реалізувати своє право на цю відпустку кілька разів. Водночас, на думку, Мінекономіки, загальна тривалість відпусток (частин), яку працівник може просити надати йому відповідно до цієї норми, не може перевищувати 90 календарних днів протягом усього періоду дії воєнного стану.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі