Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.08.20
8236 4
Друкувати
Обране

Про право на додаткову відпустку за шкідливі умови праці при роботі на комп'ютері

Чи мають право на додаткову відпустку за шкідливі умови працівники, які працюють на персональному комп’ютері, якщо тривалість додаткової відпустки прямо не визначена колективним договором?

Працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, додаткова відпустка за шкідливі умови праці законодавством не передбачена.

В той же час, працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, до яких належить і персональний комп’ютер, надається право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів згідно з розділом ХХІІ “Загальні професії за всіма галузями господарства” (позиція 58) Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (додаток № 2 із змінами).

Статтею 8 Закону України “Про відпустки” передбачено, що конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до пп. 6 і 7 Порядку застосування названого вище Списку, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 р. № 16, зареєстрованого в Мін’юсті України 30.01.98 р. за № 58/2498,  додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно до фактично відпрацьованого часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Невизначеність колективним договором тривалості цієї відпустки не позбавляє працівника права на її отримання.

Отже, працівники, незалежно від найменування посад і професій, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (в т.ч. на персональному комп’ютері) та яким тривалість щорічної відпустки не визначена іншими нормативно-правовими актами, мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці при дотриманні  вищезазначених умов.

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці Наталія Пащенко

Управління Держпраці у Кіровоградській області

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Маша
06.08.2020
Як практично порахувати скільки бухгалтер працює за комп"ютером?
Енгрібьорд Маша
06.08.2020
ніяк. не шукайте собі проблем на одне місце. чіткого механізму немає. а якщо будете щось мудрувати самі є великий шанс "вляпатись" при аудиті
Тетяна Енгрібьорд
06.08.2020
Правильно! Прочитали, порадувались за світлу голівоньку, яка придумала цей абстрактний норматив, перегорнули і забули.
....
11.08.2020
І що утвердити додаткову відпустку потрібно робити атестацію робочих місць...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі