Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5881 9
Друкувати
Обране

Раді пропонують передбачити штрафи за цькування на роботі

Документом законодавчо визначається поняття мобінгу


У Верховній раді України зареєстрований законопроект №10118 "про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу", яким передбачається відповідальність за цькування на роботі. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на дані на сайті парламенту.

Зокрема, законом пропонується визначити мобінг як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами або такою особою стосовно інших учасників трудових відносин з метою приниження їх людської гідності за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи. 

Законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність за такі дії.

Штрафи за мобінг

Цькування на роботі тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Мобінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адмінстягнення, тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 таких мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо ж цькування спричинило заподіяння шкоди психічному або фізичному здоров’ю учаснику трудових відносин, це пропонується карати штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Аналогічне покарання пропонується і у випадку, коли мобінг був вчинений власником або уповноваженим ним органом (особою) підприємства, установи, організації.

"Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом (особою)  підприємства, установи, організації уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про випадки мобінгу (цькування) учасника трудових відносин тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку", - сказано у тексті проекту закону.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(9)
Бухгалтерша
05.03.2019
Це добре. Працівник не виконує посадові інструкції- не вистачало часу.після роботи він працювати "не буде!!!!" Якщо питаєш з нього, він у відчаї-мобінг!
оксана
05.03.2019
прикольно! То есть бить подчиненных больше нельзя?)))))
Вадим оксана
06.03.2019
Бити можна, але без свідків, матюкати не можна
Мария
06.03.2019
Полнейший абсурд ! Дорогая наша власть, а кто же "ВАС" кормить то будет, если тепер можна работать как нибудь, а можна обще не работать, а то пожалуюсь на своего начальника или главного бухгалтера и им капец.
Лера
06.03.2019
Бред... Я думала мобинг, булинг, травля бывают только в школе... Неужели этим занимаются и взрослые люди??? Вот как побороть это явление в школе - лучше бы над этим замыслились. Это реальная проблема!
Ольга Лера
07.03.2019
Я в Вами совершенно согласна - это в школе, наведите порядок сначала там.
Ikar Лера
07.03.2019
звісно таке явище є і на роботі...чи Ви вперше чуєте що керівнику треба у всьому годити якщо він і не правий? чи що якщо виникли проблеми то з колективу ніхто не допоможе, а в окремих випадках навіть допоможуть керівництву тебе принизити? (знову ж таки з принципу що керівнику треба годити так як від нього залежать твої премії та надбавки)
Думка Ikar
11.03.2019
Тікайте з такого колективу і чим швидше! Є нормальні, де людей не цькують і підлизуватися до керівника не треба. Все від людей залежить, вірніше від їх виховання
Тетяна
14.03.2019
Вау, економічне насильство над усіма нами! Низький рівень заробітної платні - це ваш новомодний мобінг!
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд