UA | RU

Робоча субота, а у вас — відпустка

Чи повинен працівник виходити на роботу 19.08.2017 р., якщо у період з 21.08.2017 р. по 04.09.2017 р. він перебуватиме у щорічній відпустці?

З метою створення сприятливих умов для відзначення святкових і неробочих днів та раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України періодично приймає розпорядження щодо перенесення робочих днів.

Зазначені розпорядження мають рекомендаційний характер і дають змогу відповідним чином змінювати дні роботи, однак остаточне рішення щодо виконання чи невиконання таких рішень уряду приймає безпосередньо керівник підприємства, установи, організації.

Тому всі питання щодо перенесення робочих днів повинні вирішуватися роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа. Роботодавці не позбавлені права з урахуванням думки трудового колективу приймати рішення про перенесення інших робочих днів, ніж ті, що рекомендовані для перенесення Кабінетом Міністрів України, або не переносити взагалі.

У разі якщо прийнято рішення про перенесення робочих днів, змінюється графік роботи підприємства, установи, організації та норма тривалості робочого часу в місяцях, у яких передбачено перенесення робочих днів.

Відповідно всі дії щодо надання відпусток чи виходу на роботу мають здійснюватися на підставі прийнятого на підприємстві рішення про перенесення робочих днів, тобто за графіком роботи підприємства.

Отже, якщо робочий день за 25.08.2017 р. було перенесено наказом керівника на суботу 19.08.2017 р., працівник має працювати в цю суботу, оскільки за графіком роботи вона є робочою.

При цьому відсутність працівника на роботі у зазначений робочий день без поважної причини може розглядатися як прогул.

Олена Усенко
головний спеціаліст сектору режимів праці, відпочинку та норм праці Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики України

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (32)
Вадим
19.08.2017
Який цікавий висновок, а як його накласти на ст.5 ЗУ Про відпустки " Тривалість відпусток визначається цим Законом і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях", адже фактично відпустка ділиться на 2 частини.
Олег Вадим
19.08.2017
Цілком згодний, чергове недолуге роз"яснення, відпустка надається безперервно в календарних днях з такого по таке число. Ну а цей перл просто феєричний " У разі якщо прийнято рішення про перенесення робочих днів..., змінюється норма тривалості робочого часу в місяцях" Пані Усенко не знає елементарного закону матетематики, від перестановки доданків сума не міняється і від перенесення робочих годин з однієї суботи місяця на іншу норма робочого часу теж не зміниться. Просто працівник який у перенесений робочий день був у відпустці отримає ще 1 вихідний і меньшу кількість відпрацьованих годин у табелі.

Анна
19.08.2017
У нас часто возникает похожие ситуации, спасибо за роз я снения, очень своевременно.
Олег
19.08.2017
Роз'яснення написано правильно. Працівник бере відпустку на певну кількість КАЛЕНДАРНИХ днів, а не робочих. От, якби в наказах писали, що працівник йде у відпустку на стільки-то робочих днів, тоді цей працівник 19.08.2017 був би у відпустці. А так, нехай працює так, як і його колеги.
Вадим Олег
19.08.2017
Олеже ви уважно читали закон про відпустки, в ст. 5 чітко вказано "незалежно від режимів та графіків роботи".
Олег Вадим
22.08.2017
На підпримєстві працівник працює згідно робочого графіку, отже ящо в графіку вказано що робочий день субота значить він має відпрацювати цей день. Якщо ж працівник у цей день у відпустці, то він аж ніяк не повинен виходити на роботу у суботу!
Світлана Олег
22.08.2017
Це смішно!Якщо людина у свою законну відпустку перебуває 19.08.17,скажімо, на Багамах чи у Жмеринці,він має беззаперечно вилетіти чи прибігти на робоче місце?Такий робітник логічно при нарахуванні з/п отримає менше,якщо за наказом має виходити 25.08.17. І все!
Світлана
20.08.2017
Вадим, у цій статті є продовження "...розраховується в календарних днях"
Олег Світлана
21.08.2017
Світлано і яким чином це міняє суть терміну "НЕЗАЛЕЖНО" ?
Вадим Олег
21.08.2017
Олеже чому тот дивуватися, чергове підтвердження українського менталітету , " українці не хочуть жити краще, їм важливіше щоб сусід жив гірше".
Наталія Олег
22.08.2017
Наприклад працівник іде у відпустку на 10 календарних днів з 21.08.17 по 31.08.17 (24 серпня відповідно до ст.5 ЗУ Про відпустки не враховується). Незалежно від того чи прийняло керівництво рішення переносити 25.08.17 на 19.08.17 чи ні, працівник матиме 10 календарних днів відпустки, тобто його відпустка від цього перенесення ніяк не зміниться і принцип ст.5 "Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях." ніяк не порушується. Зміниться лише кількість робочих днів працівника в місяці (а це ніяк не відноситься до закону про відпустки, а отже ніяк його і не порушує), але оскільки рішення про перенесення робочих днів має прийматися за 2 місяці, працівник мав можливість змінити строки своєї відпустки, якщо 19.08.17 він хоче мати вихідним днем
Вадим Наталія
22.08.2017
Наталко ви трішки заплуталися, якщо працівник з 21.08 у відпустці то чому він має відпрацьовувати 19 за 25, якщо на цей день припадає його законна відпустка і він не повинен бути на роботі? А з точки здорового глузду, вам не здається трохи дивним , що в період відпустки вклинюється робочий день, тоді як відпустка повина надаватися безперервно і її поділ чи виклик на роботу допускається лише із згоди працівника.
Ольга
21.08.2017
Звичайно повинен виходити на роботу, адже у працівника відпустка з 21-го числа, то чому він не повинен працювати 19-го? 24 і 25 серпня святкові вихідні дні, тому відпустку буде продовжено на 2 дні.
Люда
21.08.2017
А якщо працівник у відпустці з 14.08.2017 по 05.09.2017 року, то він також має працювати 19.08.2017?
Валентина Люда
12.09.2017
Ні... у нього законна відпустка.
ТАНЯ
21.08.2017
А якщо працівник на лікарняному з 24.04.2017р по 25.08.2017 р то йому теж виходити на роботу 19.08.2017 р.
???????????????????????????????????????????????????????
Вера ТАНЯ
22.08.2017
Естественно, выходить! Если руководством принято решение про перенос рабочих дней, то человек за 2 месяца до переноса должен быть уведомлен об этом. То есть Еще до начала августа все знают какие дни рабочие, а какие нет. И в рабочий день 19 августа у человека не может возникнуть вопрос работать мне или нет, ведь я буду болеть с 21 по 24...... Другое дело, что мало кто уведомляет работников за 2 месяца и если есть возможность, то лучше никаких переносов не делать.
Ольга
21.08.2017
Відпустка продовжиться на 2 чи на 1 день? Переноситься лише 24 серпня чи й 25 серпня
Ольга Ольга
22.08.2017
24 і 25 - святкові неробочі дні, тому відпустка продовжиться на 2 дні
Наталія Ольга
22.08.2017
Відпустка переноситься на 1 день. Вичерпний перелік святкових і неробочих днів наведенно в ст.73 КЗПП, 25 серпня до цих днів не належить, це звичайний вихідний день.
КЗПП Стаття 73. Святкові і неробочі дні

Встановити такі святкові дні:

1 січня - Новий рік

7 січня - Різдво Христове

8 березня - Міжнародний жіночий день

1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

28 червня - День Конституції України

24 серпня - День незалежності України

14 жовтня - День захисника України.

Робота також не провадиться в дні релігійних свят:

7 січня - Різдво Христове

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця.
Ольга Наталія
22.08.2017
відпустка з 21.08 по 04.09, враховуючи 24 і 25 до роботи приступити 06.09 Працівник відпрацював у суботу 19.08, тобто за 25.08, день який і так для працівника є вихідним , то чому ж його не переносять?
Вадим Ольга
22.08.2017
А що він відпрацьовував 19 серпня, якщо 25 він у відпустці і не повинен бути на роботі.
Ольга Вадим
23.08.2017
Керівник за не вихід у суботу пригрозили прогулом тому і відпрацювали , а переносити на один чи на два дні відпустку і самі не знають
Світлана
21.08.2017
А якщо я приіхала з моря 21, і мені не надсилали факсом з роботи, що робочий день переноситься на 19, а відпустка в мене по 23 включно, то як в цьому випадку?
Світлана Світлана
28.08.2017
25 серпня для всіх вихідний день, а 19 робочий день, однак якщо Ви перебуваєте у відпустці 19, це означає, що Ви у відпустці і відпрацьовувати Вам не потрібно
Ольга Світлана
05.06.2018
Как это доказать директору предприятия? Есть ли какие-нибудь юридические ссылки?
Марго
21.08.2017
Бред с этим переносом!!! У меня отпуск с 7 по 20 августа. И по идее 25 авг. для меня рабочий день, но так как я была 19 (рабочий день) в отпуске я потеряла зарплату за один рабочий день, и это не 10 и не 100 грн. Вот так государство наживается на отпускниках((( печалька
Ольга Марго
22.08.2017
Відпустка рахується не в робочих, а в календарних днях. Тому ніяку з/п ви не втратили, бо ви отримали відпускні за 19 число, а 25 серпня для вас такий самий вихідний як і для всіх.
Сергей Ольга
22.08.2017
Ольга, для начала, надо внимательно читать вопрос, человек описал ситуацию в которой получает свои 100% отпускные за 19 число, но теряет рабочий день 25го или вы считаете что ему дважды заплатят за 19ое?
маша
30.08.2017
Добро дня якщо в мене пішла людина у відпустку на 28 календарних днів з 21.08.2017 тоді по яке число по 19.09.2017 включно так як вона відпрацювала19.08.2017 за 25.08.2017 ????
Бухг маша
31.08.2017
А що не зрозуміло? 19.08.2017 оплачується як звичайний робочий день, а 25.08.2017 рахується у відпустку як звичайний календарний день-змінюється графік роботи підприємства.
І на тривалість відпустки ніяк не впливає те, що 19.08.17 відпрацьовано за 25.08.17- відпустка надається в календарних днях( за виключенням святкових). В вашому випадку рахуєте 28 календарних дні + святковий день 24.08.17 (відпуска з 21.08.17 по 18.09.17включно)
Сергій
31.05.2018
Добрий день, підкажіть будь ласка, якщо відпустка на 15 днів з 27.06.2018р. по 11.07.2018р., а за 29.06.2018 відпрацьовано, то якого числа потрібно вийти до роботи 12 чи 13, за рахунок перенесених днів?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі