Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5152 21
Друкувати
Обране

Роботодавець не може звільнити військовослужбовця-контрактника

За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом, під час дії особливого періоду на термін до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи й зарплата, - повідомляє  ЮРЛІГА.Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз'яснив, що прийняття на військову службу за контрактом в особливий період не є підставою для звільнення, оскільки на працівника поширюються гарантії щодо збереження місця роботи.

Відповідний висновок міститься в постанові ВС від 20 червня 2018 року у справі № 323/1252/17.

Суд відновив контрактника на його роботі, оскільки його не можна було звільняти поки він проходить службу в Збройних силах.

Роз'яснено, що згідно з частиною третьою статті 119 КЗпП поширення гарантій збереження місця роботи законодавець не ставить в залежність від виду контракту, передбачена тільки умова, що такі гарантії надаються особі у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, а саме: під час мобілізації, на особливий період.

Рішень про повну демобілізацію всіх призваних по мобілізації військовослужбовців і переведення всіх інститутів України на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (21)
Народ
24.07.2018
Это глупо... Он пошёл служить по контракту, а не был мобилизован! Он работает по контракту, поэтому подобное решение незаконно.
Ikar Народ
24.07.2018
В нас теж є такий, теж вважаю це невірним, так як людина свідомо з власного бажання, а не примусу (мобілізації) пішла працювати в армію
Ikar Народ
24.07.2018
...ще й не компенсують таким заробітну плату...
Міла Ikar
24.07.2018
У нас є працівник , який пішов служити за контрактом , то ми йому платимо середній заробіток кожного місяця . Це що не правильно ?
Ikar Міла
24.07.2018
мав на увазі що не компенсує держава як це робилось раніше...звісно роботодавець зобов'язаний платити з/п
josh_ua Народ
24.07.2018
прийнятими на військову службу за контрактом, під час дії особливого періоду
__
може справа в особливому періоді? зараз йдуть військові дії, якими і є той сами особливий період.

Народ josh_ua
24.07.2018
Он получает зарплату от армии по контракту. Работа на месте гражданского трудоустройства данным сотрудником НЕ выполняется. За что ему платить зарплату, если работу выполняет кто-то другой?
josh_ua Народ
24.07.2018
я розумію, але проходження служби у мирний час і проходження служби у військовий час (як би він там не називався) дві великі різниці. так, що тут ключове слово - особливий період.
Народ josh_ua
25.07.2018
Есть понятие "контрактная служба" и есть понятие "мобилизация". Контрактная служба ничем не отличается ни в "особовий період", ни в обычный - это служба по контракту! Контракт - это договор между работодателем и сотрудником! Если бы он был мобилизован, тогда да - место необходимо держать, т.к. после демобилизации его отпустят на все 4 стороны. А по контракту - он будет служить и воевать там, куда его отправит командование до тех пор, пока не закончится его контракт! Контрактная служба означает, что он выбрал путь профессионального военного!
456 Народ
30.07.2018
тільки судова влада, і законодавча, так не вважає, і отримати штраф 37230 грн. за кожний такий випадок не кожний потягне з такими "аргументами"
EVGENIY Народ
24.07.2018
А кто нибудь вобще читал суть решения и спора? Может там человека мобилизовали, а потом он подписал контракт!
Ikar EVGENIY
24.07.2018
скоріш за все так воно і є...але ж таки ніхто не заставляв той контракт підписувати, тому це було добровільне рішення в інакшому випадку такого мобілізованого давно вже в демобілізували
Народ EVGENIY
25.07.2018
Подписание контракта - дело добровольное! Это от мобилизации не открутишься. Поэтому, как ни крути - решение незаконное. Контракт - это договор о сотрудничестве.
пра Народ
27.07.2018
рішення про законність приймає суд, а не роботодавець, у ст.119 КЗпП згадано контракт
Ikar пра
27.07.2018
так то воно так але...
тобто за таким контрактом фактично допускається зберігання його робочого місця до пенсції
пра Ikar
27.07.2018
зберігається до закінчення особливого періоду або демобілізації, а чи буде до пенсії чи ні , це вже політична дискусія, утримаємось
Народ пра
28.07.2018
Читай выше - всё расписал по контрактной службе и что такое контракт. Демобилизация может быть только при мобилизации, а контракт - есть контракт и это уже наёмный сотрудник, а не призванный. Плата за работу, которую данный сотрудник не выполняет - ноль гривен, ноль копеек. А если не появляется на рабочем месте - это уже прогул. Не надо путать наёмный труд и мобилизацию.
пра Народ
30.07.2018
читай ст.119 КЗпП яка встановлює гарантію в т.ч.контрактникам. До речі виконується державний обовязок в робочий час, так що з таким відношенням до працівників, які виконують державний обовязок прийдеться до усіх категорій передбачених ст.119 "застосовувати" - "ноль гривен, ноль копеек". Не потрібно плутати власне відношення до працівників, і положення закону, яке встановлює гарантії )))
Віка
24.07.2018
А якщо працівник пійшов служити за контрактом і написав заяву прошу звільнити за власним бажанням, то його звільняти чи ні?
керр Віка
24.07.2018
в даному випадку звільнення відбувається за власним бажанням, з поважної причини, що перешкоджає подальшій роботі, відпускаємо
Ірина
08.04.2019
Військовослужбовець мобілізований з 2015 року по даний час ...чи зберігається за ним робоче місце і зарплата (останні 3 роки контрактник)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд