Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.12.19
9993 8
Друкувати
Обране

Роботодавці отримають нові підстави для звільнення працівників

Депутати пропонують доповнити Кодекс законів про працю України новими підставами для звільнення.

З цією метою у Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 2584.  У разі прийняття цього законопроекту, КЗпП буде доповнено такими підставами для звільнення:

  • смерть, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим працівника або фізичної особи - підприємця;
  • припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця;
  • грубе порушення працівником вимог охорони праці, якщо воно призвело або створило реальну загрозу для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища;
  • невиконання розпоряджень роботодавця або порушення трудових обов'язків визначених трудовим договором, якщо до працівника за це раніше застосовувалося дисциплінарне стягнення;
  • відсутність на роботі протягом робочого дня без поважних причин;
  • порушення обов'язку нерозголошення комерційної таємниці;
  • зміна власника юридичної особи (по відношенню до керівника, його заступників та головного бухгалтера);
  • втрата довіри до працівника. 

Про рішення розірвати трудовий договір з підстав втрати довіри до працівника, роботодавець повинен письмово повідомити працівника у строк:

1) не менше ніж 15 днів – якщо працівник пропрацював у цього роботодавця не більше 6 місяців;
2) не менше ніж 30 днів – якщо працівник пропрацював у цього роботодавця понад 6 місяців;
3) не менше ніж за 60 днів – якщо працівник пропрацював у цього роботодавця понад 5 років;
4) не менше ніж за 90 днів – якщо працівник пропрацював у цього роботодавця понад 10 років.

За домовленістю сторін зазначені строки попередження можуть бути замінені грошовою компенсацією у розмірі подвійного середньоденного заробітку працівника за кожен календарний день зменшення строку такого повідомлення.

Роботодавець має право без згоди працівника замінити строки попередження грошовою компенсацією в розмірі чотирьох середньоденних заробітків за кожен календарний день зменшення строку такого попередження.

У разі відмови працівника підписувати додаткову угоду, що передбачає розірвання трудового договору на цій підставі, трудовий договір розривається власником або уповноваженим ним органом в односторонньому порядку шляхом надання працівнику в спосіб, визначений колективним договором, або рекомендованим листом із повідомленням про вручення, інформації про розірвання трудового договору.

Крім того, з Кодексу законів про працю України приберуть положення щодо необхідності погодження з профспілками звільнення працівників, а також щодо обов'язку працевлаштувати  вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років у випадках реорганізації чи ліквідації організації або в разі їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.

Передбачено, що звільнення жінок в період їх вагітності або відсутності на роботі у зв'язку з відпусткою, передбаченою в статті 179 КЗпП, є незаконним, за винятком звільнення з причин, не пов'язаних з вагітністю або народженням дитини й наслідками цього або з годуванням дитини. Тягар доведення того, що причини звільнення не пов'язані з вагітністю або пологами і з наслідками цього або з годуванням дитини, покладається на роботодавця.

Окрім розширення підстав звільнення та вилучення необхідності погодження з профспілкою звільнення працівника, проект також встановлює заборону на звільнення працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, обумовлене:

1) членством працівника в профспілці або участі у профспілковій діяльності в неробочий час чи, за згодою роботодавця, в робочий час; 
2) наміром стати представником працівників або виконанням функцій представника працівників; 
3) участю у страйку, організованому відповідно до вимог національного законодавства;
4) оскарженням дій роботодавця за звинуваченням у порушенні трудового законодавства, або зверненням до відповідних органів; 
5) расою, кольором шкіри, статтю, сімейним станом, сімейними обов'язками, вагітністю та материнством, віросповіданням, політичними поглядами, національністю або соціальним походженням.

На думку авторів законопроекту, його прийняття дозволить більш чітко врегулювати питання, щодо процедур припинення (звільнення) працівників. Як наслідок, більш захищеними стануть інтереси як самої юридичної особи, так і її акціонерів (учасників), більш зрозумілими і врегульованими правовідносини у цьому сегменті ринку. Також завдяки прийняттю законодавчого акту, Україна зможе посісти вочевидь більш достойне місце в щорічному рейтинговому дослідженні Світового банку "Ведення бізнесу".

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
777
17.12.2019
ВООБЩЕ ОХРЕНЕЛИ !!!
Наталія
17.12.2019
Ще треба додати: "На розсуд керівника"Не сподобалась морда - звільнити. Та що уж там, ніяких прав.
123 Наталія
17.12.2019
уже все додано це буде називатись "втрата довіри"transparent_pxl.png
1234
17.12.2019
Міняється керівник - міняється бухгалтер.... на законних підставах. Круто!!!
753
17.12.2019
""Також завдяки прийняттю законодавчого акту, Україна зможе посісти вочевидь більш достойне місце в щорічному рейтинговому дослідженні Світового банку "Ведення бізнесу". "" - так ми за рейтиг думаємо в першу чергу . ДО ЧОГО МИ КОТИМОСЯ
Гість
17.12.2019
МАРАЗМ!!!
оксана
18.12.2019
Как в средневековье- Умер муж, жену живой с ним в могилу!. Так и глав бух - новый руководитель- пошел вон глав бух!)))))
Євген
18.12.2019
втрата довіри до працівникаtransparent_pxl.png
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі