Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7337 1
Друкувати
Обране

Щодо додаткової відпустки одинокої матері

Надає роз’яснення головний державний інспектор відділу з питань додержання про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Тетяна Безотосна


Статтею 19 Закону України «Про відпустки» передбачено надання працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, у т. ч. одинокій матері – додаткової соціальної відпустки тривалістю 10 календарних днів, а за наявності кількох підстав для її надання – тривалістю, яка не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається без урахування святкових і неробочих днів, визначених статтею 73 КЗпП України.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, є соціальною і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу.

Якщо одинока мати з будь-яких причин не скористалася правом на соціальну відпустку у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, вона має право використати цю відпустку, а в разі звільнення, незалежно від його підстав, їй має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено статтею 24 Закону про відпустки.

pl.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (1)
Батько одинак
21.08.2020
Якби ще відповідальні структури контролювали процес "одинока матір" частіше живе з батьком дитини, але в цивільному шлюбі та отримує кошти....І справа тут не в заздрості, а в тому що служби зовсім не працюють, нажаль. Напевно не скоро у нас почнуть працювати закони.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд