Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.09.17
30021 3
Друкувати
Обране

Щодо обчислення стажу, що дає право на надбавку за вислугу років

Відповідно до статті 22 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі - Закон) до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Посади в органах місцевого самоврядування віднесені до відповідних категорій посад статтею 14 Закону. Віднесення інших посад органів місцевого самоврядування, не зазначених у цій статті, до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням керівників відповідних органів місцевого самоврядування.

Порядок обчислення стажу державної служби затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 р. N 229, пунктом 4 якого визначено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої статті 46 Закону України "Про державну службу".

До стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону України "Про державну службу".

Відповідно до статті 21 Закону посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Посадовим особам, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 15 календарних днів. Порядок і умови надання додаткових оплачуваних відпусток встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок і умови надання додаткових оплачуваних відпусток встановлюються постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.94 р. N 250.

Згідно із зазначеною постановою посадовим особам місцевого самоврядування, які мають стаж служби в цих органах 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожен наступний рік. Тривалість додаткової оплачуваної відпустки не може перевищувати 15 календарних днів.

Виникнення у посадової особи місцевого самоврядування права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість знаходиться у прямій залежності від наявності у неї відповідного стажу служби, а не від відпрацьованого часу у відповідному робочому році.

Тому надання додаткової відпустки певної тривалості, а також виплата грошової компенсації за невикористану відпустку при звільненні посадової особи місцевого самоврядування залежить лише від наявності у неї стажу служби в органах місцевого самоврядування, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.94 р. N 250, що дає право на надання вказаної відпустки, а не від відпрацьованого посадовою особою місцевого самоврядування часу у відповідному робочому році.

Ураховуючи зазначене, у наведеному у листі випадку посадова особа місцевого самоврядування, яка має стаж служби в органах місцевого самоврядування і стаж державної служби сукупно 10 років (6 і 4 роки відповідно), має право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 5 календарних днів у порядку і на умовах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.94 р. N 250. 

Лист Мінсоцполітики від 13.07.2017 р. N 1907/0/101-17/284

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Інна
10.06.2019
Підскажіть будь-ласка чи зараховується період роботи до надбавки за вислугу років. В трудовій написано сільська рада Прийнята на посаду інженер- землевпорядник. Працювала на 0,5 ставки але цього в тудовій не вказано.Дякую
Ангеліна
29.01.2020
Доброго дня! З червня 2016 року працювала в сільській раді бухгалтером.В листопаді 2019 року пройшла конкурс на посаду головного бухгалтера (посадова особа ОМС) із присвоєнням 15 рангу. Підскажіть, будь ласка, чи зараховується стаж роботи бухгалтером до стажу для визначення надбавки за вислугу років? Дякую.
Наталія
18.02.2020
Добрий день! Особа працювала 16 років начальником військово-облікового стола в сільській раді. В 2016 році після об'єднання територіальних громад затверджена секретарем виконавчого комітету селищної ради обєднаної територіальної громади (затверджена селищною радою, без конкурсу). Підкажіть, будь ласка, чи зараховується стаж роботи начальником військово-облікового стола до стажу для виплати надбавки за вислугу років? Дякую.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі