Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6952 2
Друкувати
Обране

Щодо перенесення щорічної відпустки через хворобу

За статтею 11 Закону України “Про відпустки” щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.


Якщо працівник у період відпустки захворів і йому було видано листок непрацездатності, засвідчений у встановленому порядку, то його відпустка підлягає продовженню або перенесенню на інший період на кількість календарних днів, упродовж яких працівник відповідно до листка непрацездатності був непрацездатний.

У разі перебування працівника на листку тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною щорічна відпустка не переноситься на інший період та не продовжується.

Ольга Шувакіна, головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області. 

Управління Держпраці у Полтавській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (2)
Олена
24.04.2018
А якщо працівник був у додатковій соціальній відсустці (одинока мама) тоді як?
Мирослава Олена
25.04.2018
Ви правильно написали, що ця відпустка відновиться до соціальних (ст. 4 Закону). Перенести можна лише щорічну.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд