Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.03.18
11428 8
Друкувати
Обране

Щодо права жінки на першочергове використання соціальної додаткової відпустки на дітей

Відповідно до статті 19 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

Зазначена відпустка є соціальною і не належить до виду щорічних відпусток, передбачених пунктом першим частини першої статті 4 Закону, на неї не поширюються норми щодо щорічних відпусток, крім випадків, прямо передбачених законом.

Частиною сьомою статті 20 Закону також визначено, що додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами.

Така відпустка надається в обов'язковому порядку за заявою працівника один раз на календарний рік.

Законом не передбачено вимоги визначати період надання такої відпустки у графіку відпусток. У той же час, на нашу думку, для уникнення накопичення таких відпусток і раціонального планування роботи підприємства сторонам трудового договору все ж доцільно погоджувати їх надання окремим рядком у графіку відпусток.

Разом з тим чинним законодавством не передбачено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька років, то має право використати її (в тому числі і всі разом), а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки відповідно до статті 24 Закону.

Лист Мінсоцполітики від 06.02.2018 р. N 204/0/101-18/284

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Тетяна
14.03.2018
Чи має право працівниця на дану відпустку одразу ж після лікарняного по вагітності та пологах?
марина Тетяна
15.03.2018
Працівница повинна відрацювати хоть один день
Оля Тетяна
14.03.2018
Має, навіть, якщо вийшла на роботу 30-31 грудня.
Наталія БВПД
16.03.2018
Заява на таку відпустку теж повинна писатись за два тижні? І якщо порушено строк написання, то можна відмовити працівниці у такій відпустці? (У нас випадок написана заява 15.03., а хоче йти з 16.03).
Анна Наталія БВПД
16.03.2018
Наталья почитайте статью по ссылке. Пусть работница напишет в заявлении чтобы выплатили отпускные в зарплату, тогда спокойно начислите и выплатите в конце месяца. https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/vidpuskni-za-tri-dni-yak-i-koli-mozhna-vidiyti-vid-pravila/
Юрій
20.03.2018
Чи має жінка право на соціальну відпустку у кількості 10 днів, якщо вона працює вчителькою і має 56 календарних днів основної відпустки?
123 Юрій
20.03.2018
Частиною сьомою статті 20 Закону також визначено, що додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами.

Уляна
20.03.2018
Скажіть,будь ласка,а що таке "тривале перебування матері у лікувальному закладі"? Це скільки: місяць, два, п'ять?де є визначення такому "тривалому" перебуванню?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі