Щодо призначення на період дії карантину осіб на посади тимчасово відсутніх держслужбовців
На думку НАДС, ураховуючи ситуацію, яка склалася у зв’язку із установленим карантином, суб’єкт призначення чи керівник держслужби з метою безперебійного функціонування держоргану на період заміщення тимчасово відсутнього держслужбовця, якій використовує право на соцвідпустку, може прийняти рішення про оголошення добору на таку посаду держслужби на період дії карантину.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про відпустки» передбачені такі види соціальних відпусток:
- відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (ст.17);
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 18);
- відпустка у зв’язку з усиновленням дитини (ст. 181);
- додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгруп А І групи (ст. 19).
Також НАДС нагадує, що тимчасово відсутній держслужбовець у разі виходу на службу зобов’язаний письмово повідомити керівника держслужби на пізніше ніж за 14 календарних днів про свій вихід. Посада держслужби зберігається за тимчасово відсутнім держслужбовцем.
А ось призначений на тимчасове заміщення держслужбовець звільняється з посади в останній робочий день перед днем виходу на службу тимчасово відсутнього державного службовця, якій використовує право на соціальну відпустку (ч. 2 ст. 85 Закону України «Про державну службу»).
Разом із тим НАДС звертає увагу, що добір і призначення осіб на вакантні посади державної служби здійснюються у виняткових випадках, пов’язаних з необхідністю виконання завдань і функцій державних органів на період дії карантину відповідно до п. 2 Порядку призначення на посади державної служби на період дії карантину, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 290.