Скільки днів додаткової відпустки надається водію?
1) за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;
2) за особливий характер праці;
3) в інших випадках, передбачених законодавством.
Тривалість щорічних додаткових відпусток, порядок та умови їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.
Робоче місце водія відноситься до особливого характеру праці.
Згідно із Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці розділ 15 «Транспортні послуги», затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290, право на додаткову відпустку мають:
– водії автомобілів, вантажністю:
від 1,5 т до 3 т – 4 календарних днів;
від 3 т і вище – 7 календарних днів;
– водії автобусів – 7 календарних днів;
– водії автомобілів медичної та санітарної допомоги – 4 календарних днів;
– водії пожежних автомобілів вантажністю:
від 1,5 т до 5 т – 4 календарних днів;
від 5 т і вище – 7 календарних днів;
– водії автомобілів-таксі – 4 календарних днів.
Відповідно ст. 8 Закону України «Про відпустки» конкретна тривалість відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівників у цих умовах. Право на додаткову відпустку та у розрахунок часу, зараховуються дні, коли працівник фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня.
Світлана Нагорна, головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області.
ГУ Держпраці у Рівненській області
Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.