Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.06.21
4836 2
Друкувати
Обране

Терміни виходу на роботу працівника, який на час перенесення на підприємстві вихідних днів знаходився у відпустці

До ГУ Держпраці у Дніпропетровській області звернувся за консультацією працівник з питання щодо термінів виходу на роботу працівників, які на час перенесення на підприємстві вихідних днів знаходились у відпустці.

З даного питання фахівцями ГУ Держпраці у Дніпропетровській області працівнику було роз’яснено вимоги статті Закону України “Про відпустки” (далі-Закон), у відповідності до якого законодавчо визначено: «Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях» (ч.1 ст. 5 Закону).

Святкові та неробочі дні (стаття 73 Кодексу законів про працю України) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (стаття 19 цього Закону), не враховуються ( ч.2 ст.5 Закону)». При цьому треба врахувати вимоги статті 67 Кодексу законів про працю України згідно якої при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні – один вихідний день.

Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

У випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73 Кодексу законів про працю України) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України), а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборчим органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.

А у випадку, коли підприємством, під час знаходження працівників у щорічній відпустці, було перенесено вихідні дні то вони включаються до щорічної відпустки, оскільки вони не є святковими та неробочими. Тому працівники повинні виходити на роботу з відпустки на наступний день після її закінчення.

Джерело:
Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Бух
02.06.2021
Тобто, якщо відпустка закінчується наприклад 28 числа в п'ятницю, а в суботу 29 числа ми відпрацьовуємо перенесений робочий день з 23 числа, то такому працівнику треба виходити в суботу?
EVGENIY Бух
02.06.2021
Саме так
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі