Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.03.22
8619 9
Друкувати
Обране

Трудові відносини під час воєнного стану

Новий Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» обмежує деякі конституційні права громадян на працю. Це вимушені кроки держави в умовах війни. Тому до нових воєнно-трудових реалій життя доведеться підлаштовуватися як працівникам, так і роботодавцям. Із цього відео ви дізнаєтесь про спеціальні правила звільнення з роботи, надання відпусток, зміни суттєвих умов праці і навіть про можливість призупинення трудових відносин та виплати зарплати.

Підписуйтесь на наш Ютуб-канал https://bit.ly/2Xc9ih4

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Інна
21.03.2022
А цей закон уже опублікували? З якого числа застосовувати?
EVGENIY Інна
21.03.2022
Ще не опубліковано
Анна
21.03.2022
Уточніть, будь ласка, 8 березня і перенос пов"язаний з ним з 07.03.2022 на 12.03.2022 залишається? А святкові дні відміняються з дати введення закона в дію?
Катрин Анна
21.03.2022
Закон іще не підвписано та не опубліковано. матимемо кінцевий текст - буде зрозуміло.
EVGENIY Анна
21.03.2022
З чого ви це все взяли? На скільки я бачу і читав там тільки скорочення на годину передсвяткових днів прибрали, все що ви питаєте цього закону не стосується
Анна EVGENIY
21.03.2022
Можливо не так зрозуміла)) Десь з шостої хвилини відео дословно: "немає святкових переносів вихідних днів і також працюємо у святкові та неробочі дні"
керр Анна
22.03.2022
так, проектом передбачено - На період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частина перша статті 65, частини третя - п'ята статті 67 та статті 71 - 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП. Це ніяк не буде впливати на минуле...
Світлана
21.03.2022
працівники сільської ради(ОТГ) працюють в штатному режимі (крім НЗ ). Чи правомірне розпорядження керівника : оплата праці на період військового стану в розмірі с/м зарплати?
Дякую
керр Світлана
21.03.2022
сзп застосовується виключно у випадках передбачених законодавством, дія законодавства про працю не скасована, як і положення ст.19 Конституції України
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі