Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.09.17
38193 0
Друкувати
Обране

Внесено зміни до Інструкції про службові відрядження

Чергову порцію новацій отримали бюджетні установи у зв’язку зі змінами до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон. Це сталося завдяки наказу Мінфіну від 28.07.2017 р. № 669.

Варто завважити: цього разу маємо справді необхідні зміни, які  стосуються передусім документального підтвердження витрат у службових відрядженнях працівників органів держвлади, підприємств, установ й організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Серед ключових змін такі:

1. У разі якщо працівник застосував платіжну картку для проведення розрахунків у безготівковій формі, йому відшкодовується збір за переказ грошових коштів електронними засобами (згідно з правилами платіжної системи) за наявності документального підтвердження його сплати (виписка з карткового рахунка або інший документ на паперовому носії, що підтверджує  суму сплаченого збору).

2. Урегульовано питання оплати часу службового відрядження держслужбовців. Цій категорії працівників зарплата за весь період відрядження виплачується відповідно до Закону України «Про державну службу».

3. Направлення у відрядження держслужбовця здійснюється керівником держслужби. А строк відрядження держслужбовця протягом одного календарного року не може перевищувати 60 к.дн., крім випадків, визначених законодавством.

4. Роздрукований на паперовому носії  електронний посадковий талон, отриманий у разі онлайн-реєстрації на авіарейс, тепер також є підставою для відшкодування витрат у разі використання електронного авіаквитка.

5. У разі втрати, знищення чи зіпсуття посадкового талона пасажира відрядженому працівникові з дозволу керівника (або особи, з якою відрядження було погоджено) можуть бути відшкодовані витрати на придбання електронного авіаквитка за умови надання оригіналу довідки авіаперевізника, якою засвідчено стан замовлення та статус електронного квитка, придбаного для окремого пасажира, факт використання електронного квитка повністю за визначеним маршрутом.

6. У разі здійснення інтернет-замовлення проїзних документів на автобусні пасажирські перевезення підставою для відшкодування витрат на придбання електронного квитка є роздрукований на паперовому носії проїзний документ.  У разі повернення проїзного документа на автобусні пасажирські перевезення до звіту додаються роздруковані на паперовому носії  документи на повернення або лист (акт, довідка) про повернення проїзного документа, складений компанією-продавцем, у якому зазначаються сума повернених коштів, комісійні та/або інші збори, пов’язані з його поверненням.

7. Уточнено, що фактичний час перебування у відрядженні в разі відрядження з України до іноземних держав визначається згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи декількох документальних доказів перебування працівника у відрядженні (відповідних первинних документів та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні, — відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних  документів,  рахунків на проживання тощо). Це стосується як відрядження до країн із візовим режимом, так і безвізовим.

У разі відсутності первинних або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні, до звіту додаються завірені відділом кадрів або головним бухгалтером ксерокопії сторінок закордонного паспорта чи документа, що його замінює, з прізвищем відрядженого працівника та відмітками прикордонних служб про перетин кордону (за їх наявності) або довідка Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину відрядженим працівником державного кордону України (у якій зазначено пункт пропуску, дата й час перетинукордону, серія, номер, тип та назва паспортного документа).

www.interbuh.com.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі