Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.01.24
1454 0
Друкувати
Обране

Важливі аспекти реалізації медичних оглядів працівників відповідно до законодавства

Згідно з чинним законодавством та нормативно-правовими актами у сфері охорони праці, важливо розуміти процедури та відповідальність роботодавців у проведенні медичних оглядів своїх працівників.

Обов’язки роботодавця: Відповідно до нормативно-правових актів, роботодавець має зобов’язання надавати Південно-Східному міжрегіональному управлінню Державної служби з питань праці інформацію щодо категорій працівників, які підлягають медичному огляду у поточному році. Для цього роботодавець повинен подати заяву та долучити штатний розклад, витяг з переліком структурних підрозділів, а також дані лабораторних досліджень умов праці.

Процедура медичних оглядів: Після розгляду заяви та документів спеціалістами відділу гігієни праці, складається Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам. Цей акт містить інформацію щодо шкідливих та небезпечних факторів у виробничому середовищі та конкретних робочих місцях.

Погодження та проведення медоглядів: На основі акту роботодавець складає Список працівників, які підлягають медичним оглядам, та надає його на погодження до відповідного управління Державної служби з питань праці. Після отримання погодження, роботодавець укладає договір із закладом охорони здоров’я для проведення медичних оглядів.

Відповідальність та контроль: Роботодавець повинен забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медичні огляди та обстеження. При необхідності може бути застосована дисциплінарна відповідальність до працівників, які ухиляються від медичного огляду.

Забезпечення здоров’я та безпеки працівників – важливий аспект діяльності роботодавців. Відповідне дотримання нормативно-правових актів та процедур медичних оглядів сприяє створенню безпечних умов праці та профілактиці професійних захворювань.

Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×