Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.10.19
7357 2
Друкувати
Обране

Відміна трудових книжок – деталі законопроекту

Минулого тижня Міністр КМУ, Дмитро Дубілет, заявив, що Уряд запускає в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок.

Тепер стали відомі деталі законопроекту авторства Мінсоцполітики.

Зупинимося на деяких з них:

1. Облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб. Також можна використовувати й трудову книжку, якщо це передбачено колдоговором.

2. Що стосується місця роботи для застосування норми  про мінімальний розмір ЄСВ, то основним місцем роботи  будуть визначати те, яке вказане в поданій заяві (до відкликання) працівника та відомостях, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб.

3. Інформація з реєстру застрахованих осіб щодо періодів навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу надаватиметься роботодавцям за згодою застрахованої особи.

4. Запис про проходження стажування вноситимуть до реєстру застрахованих осіб в порядку, встановленому ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

5. Включатимуть до реєстру застрахованих осіб відомості про трудову діяльність працівників протягом п’яти років з дня набрання чинності вказаним Законом на підставі поданих відомостей.

Джерело: проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» 

Інтерактивна бухгалтерія

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Славко
23.10.2019
Щось із чимось
Євген
13.11.2019
Ці речі, на мій погляд, требо робити поступово. З початку створити реєстр, перенести в нього роботодавцями інформацію з книжок. Деякий період трудові книжки можуть існувати паралельно з реєстром. Спочатку надати доступ до реєстру роботодавцям для можливості внесення до нього та отримання з нього інформації щодо своїх працівників, у т.ч. при працевлаштуванні. Також, на мою думку, необхідно залишити можливість отримання витягів з цього реєстру при особистому зверненні громадянина, а не ускладнювати необхідністю отримання ЕЦП.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі