Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9163 6
Друкувати
Обране

Відпустка без збереження заробітної плати більше ніж 15 календарних днів на рік - порушення законодавства

Надання відпустки працівникам без збереження заробітної плати з порушенням законодавства про працю, зокрема ч. 2 ст. 84 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), ст. 26 Закону України «Про відпустки», та відсутність документів щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці. Саме зазначені порушення були встановлені за результатами інспекційного відвідування інспекторами праці управління Держпраці у Миколаївській області підприємства, що здійснює господарську діяльність у будівельній сфері.


Надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами на підприємстві, що перевірялося, явище не поодиноке. Працівники пишуть заяву, адміністраціє не заперечує. В контексті різних обставин зазначені дії можна трактувати по різному. Наприклад:  відпустка без збереження заробітної плати – універсальний спосіб для роботодавця зекономити кошти на заробітній платі працівника у період низької  господарської активності, або з огляду до  працівника - можливість скористатися додатковим вільним  часом (нехай і безоплатним). Між тим, у чинному законодавстві чітко визначено умови надання відпустки без збереження заробітної плати. Так, надання відпустки без збереження заробітної плати, за обставин, зазначених відповідно до ч. 2 ст. 84 КЗпП, можливо на строк не  більше ніж 15  календарних днів на рік, інше (факти виявлені на підприємстві) є  порушенням чинного трудового законодавства.

Також, під час  проведення інспекційного відвідування було встановлено, що на підприємстві, за штатним розписом якого є посади газорізальника, електрозварників ручного зварювання, не проводилася робота щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці. Вказане свідчить про порушення трудових прав працівників, позбавляє працівників на отримання пільг та компенсацій за роботу у важких та шкідливих умовах праці.

До підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 3723 гривень відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Директора підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності та  зобов’язано у визначений строк  вжити заходи щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці. 

ГУ Держпраці у Миколаївській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(6)
Тат_яна
13.11.2018
А чому забуті тези мадам Джареско щодо надання відпусток без збереження майже в необмеженій кількості задля економії фонду заробітної плати? Тоді навіть держслужбовців на місяць добровільно-примусово відправляли в такі відпустки. Це не порушення? Чи хто минуле згадає, ...
Оксана Тат_яна
13.11.2018
...то була політична доцільність. в нас же закон як дишко - куди повернув - тому й вигідніше!
Енгрібьорд Тат_яна
14.11.2018
На місяць то ще непогано. Декого відправляли на занчно більші строки
василь Тат_яна
19.11.2018
є закон 76 - він і зараз дозволяє для бюджету таку відпустку
Вадим
13.11.2018
Ще один приклад, що працювати "по- білому" у нас невигідно! Тебе постійно пресують, перевіряють,штрафують.
Василь
20.11.2018
У працівниці 2 групи інвалідності, опікуна неповнолітньої дитини одинока мама злягля з інсультом. Для переїзду для догляду до хворої працівниця бере відпустки: чергову, додаткову як опікун, додаткову безоплатну як інвалід. Разом більше трьох місяців. Можливо таке? І скільки днів буде всього?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд