Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
32283 10
Друкувати
Обране

Відпустка за роботу на комп’ютері

Бухгалтер працює цілий день за комп’ютером і користується додатковою відпусткою за ненормований робочий день тривалістю сім календарних днів згідно з колективним договором. Чи має він право ще на відпустку за роботу на комп’ютері?


Окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, — тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затвердженим постановою № 1290 (пункти 1, 2 частини першої ст. 8 Закону про відпустки).

Додатком 2 до цього Списку (п. 58 підрозділу «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства») передбачено, що працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (персональному комп’ютері), мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу (пункти 6, 7 Порядку № 16).

Працівникам з ненормованим робочим днем така відпустка надається тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Щорічна додаткова відпустка, передбачена ст. 7 та пунктами 1 і 2 частини першої ст. 8 Закону про відпустки, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником (частина перша ст. 10 цього Закону).

www.visnuk.com.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(10)
Сергій
20.02.2019
Тобто, вибрати можна тільки 4 або 7? І те і інше не можна?
Таня Сергій
20.02.2019
до колдоговора 2 додатки:"мають право на дод.відп.за роботу на комп." та "мають право ...за ненорм.роб.день", обидва з переліком посад. В самому колдоговорі пункт з уточненням "за однією підставою, обраною працівником,згідно його заяви"
Сергій Таня
20.02.2019
Ви гарно написали те саме, що написано зверху, а у мене питання було: чи можна обидві відпустки отримати?
Таня Сергій
21.02.2019
НІ, тільки одна
Ikar
20.02.2019
Це повинно бути обов'язково обумовлено трудовимколективним договором? І якщо відсутнє таке поняття то можна вимагати внести необхідні зміни?
Іra Ikar
20.02.2019
так
Ксения
20.02.2019
А секретарь в этом списке есть? В должностной инструкции прописан ненормированный рабочий день и из за компьютера мы не вылазим
ангелочок
22.02.2019
а посадових осіб ОМС це стосується. Чи уже включено у 30 днів їх щорічної основної відпустки
Ирина
26.02.2019
Подскажите пожалуйста: если дополнительные дни отпуска не были использованы в текущем году, то они переносятся на следующий год?
Н.А. Ирина
26.02.2019
так
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд