UA | RU

Відпустка зі святкового дня

Чи може бути надано щорічну відпустку працівнику з 28 червня, тобто зі святкового дня?


Законодавство не містить норм, які забороняють надавати відпустки працівникам із святкового (неробочого, вихідного) дня, в тому числі на підставі заяви працівника.

Крім того, тривалість відпусток незалежно від графіків і режимів роботи розраховується в календарних днях (ст. 5 Закону про відпустки).

Проте при визначенні загальної тривалості щорічної відпустки слід враховувати норму частини другої цієї статті, відповідно до якої святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, не враховуються. Тобто тривалість зазначених відпусток продовжується на святкові та неробочі дні.

"Вісник. Офіційно про податки"

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
яна
01.06.2018
зато програєш у зарплаті
яна яна
01.06.2018
чому?
Анна
01.06.2018
смысл брать с выходного дня?
Ольга Анна
01.06.2018
Например, сменная работа: сутки-трое отдыхает. И смена припадает на праздник. Для него это рабочий день. Зато дни отдыха плавно переходят в отпуск. В деньгах не теряет, а отдыхает дольше.
Умная
01.06.2018
Потому что тупые сотрудники не посмотрели в календарь и написали заявления на отпуск с праздничного дня
Арина
04.06.2018
коли з вихідного дня, то оплата крім робочих, ще й за вихідні. заробітна плата виходить трішки більшою.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі