Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2305 2
Друкувати
Обране

Виконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Для підприємств, установ, організацій, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.


Інспекторами праці проводяться позапланові перевірки суб’єктів господарювання в частині дотримання роботодавцями порядку працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Підстави проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання регламентовані статтею 6 цього Закону, зокрема за інформацією Фонду соціального захисту інвалідів.

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, мають реєструватися у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку до 1 березня подавати (надсилати рекомендованим листом) цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Керівники цих суб’єктів господарювання у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю несуть відповідальність у встановленому законом порядку. Так за порушення законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю частини 2 статті 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Управління Держпраці у Тернопільській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (2)
Маша
28.05.2019
Обурює. Як можна встановити норматив для ради? На вакансії посадових осіб потрібно прийняти участь в конкурсі, інші -не можна, бо заключення щоб без важкої праці, не вночі.
123 Маша
28.05.2019
не переймайтесь до ради санкції не застосувують
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд