Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
21679 6
Друкувати
Обране

Виплата відпускних в інший термін, ніж за три дні до початку відпустки

Працівник просить терміново надати йому кілька днів відпустки, що призводить до неможливості у підприємства виплатити відпускні в терміни не пізніше ніж за три дні до її початку. Чи можливо виплатити відпускні в інший термін, якщо працівник зазначить у заяві про надання такої відпустки свою згоду на це?


Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 21 Закону про відпустки). Таку саму норму визначено у ч. 4 ст. 115 КЗпП.

У зазначений строк має виплачуватися заробітна плата за час всіх видів відпусток, передбачених ст. 4 Закону про відпустки, за виключенням відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами, оплата яких регулюється іншими законодавчими актами.

Втім відповідно до параграфу 2 ст. 7 Конвенції № 132 суми, що належать до виплати за час відпустки, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді щодо цієї особи і роботодавця.

Отже, враховуючи положення зазначеної Конвенції та те, що конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником і роботодавцем, у разі необхідності отримання частини, наприклад, щорічної відпустки у стислі терміни, в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання заробітної плати за неї в строки, визначені між працівником та роботодавцем.

Використані матеріали

КЗпП — Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р. 

Закон про відпустки — Закон України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки».

Конвенція № 132 — Конвенція 132 про оплачувані відпустки (переглянута у 1970 році) від 24.06.1970 р. № 132, ратифікована Законом України від 29.05.2001 р. № 2481-ІІІ «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці №  132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки»

"Вісник. Офіційно про податки".

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
фархад
04.04.2019
дуже весело,
Петро мальдівський
05.04.2019
Якщо працівник не заперечує, то виплачувати можна і в аванс або зарплату.
Неля Петро мальдівський
08.04.2019
А штраф платитиме теж працівник?
мері
05.04.2019
Нащо тоді графік
Отверченко
09.04.2019
Якщо працівник, який знаходиться в декретній відпустці, але працює на долі ставки, чи має право отримувати відпускні за період роботи?
Бухгалтер
13.05.2019
Доброго дня!А якщо наказ надається попереднім числом і вже втрачений час для виплати відпускних? І відповідальність за невиплату " за три дні до відпустки" відпускних хто саме несе відповідальність?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі