Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.10.22
2685 0
Друкувати
Обране

Військовий облік та бронювання працівників підприємств, установ та закладів освіти

З початком повномасштабного вторгнення рф на територію України питання військового обліку та бронювання військовозобов’язаних вийшло на перший план. Підприємства, установи, організації, органи державної влади та заклади освіти особливу увагу приділяють проведенню процедури бронювання своїх співробітників під час військового стану.

Що таке військовий облік

Військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави та полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, підприємств, установ та організацій щодо фіксації, накопичення та аналізу військово-облікових даних призовників і військовозобов’язаних із відображенням їх у військово-облікових документах.

Для того, аби працівники підприємств, установ та організацій отримали тимчасову відстрочку від призову, проводиться бронювання військовозобов’язаних.

Що таке бронювання військовозобов’язаних та як забронювати працівника

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

Працівники закладів освіти підлягають бронюванню на весь період призову за наявності у них навантаження не менше 0,75 ставки.

Для того щоб забронювати працівників, роботодавець звертається до органу державної влади, який формує та реалізує державну політику у сфері діяльності даного підприємства, та надає:

  1. лист з пропозиціями щодо бронювання військовозобов’язаних з відповідним обґрунтуванням, електронною адресою, контактними номерами телефонів, ПІБ контактних осіб тощо;
  2. пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних;
  3. супровідний лист, що складається у довільній формі, в якому стисло надається обґрунтування необхідності здійснення бронювання працівників.

Після опрацювання всіх документів роботодавець отримує від органу, до якого звертався, витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання. Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки отримає наказ та відомості про бронювання наступного робочого дня. Максимальний період дії наказу про бронювання складає 6 місяців.

Державний орган має видати військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання співробітника. Саме цей документ підтверджує відстрочку від призову на військову службу у воєнний час та під час мобілізації.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі