Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.09.22
4357 0
Друкувати
Обране

Військовий облік жінок: так ставати чи не ставати?

Новина про необхідність стати на військовий облік практично всім жінкам нікого не залишила байдужим. Була навіть петиція про скасування розширеного переліку професій, представниці яких є військовозобов’язаними. Були обіцянки все переглянути. Що ж маємо сьогодні? Розбираємося.

Хвилинка історії

З чого все почалося? З 23.04.2021 ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII (далі — Закон № 2232) запрацювала в новій редакції. Що змінилось? Право формувати перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, було передано від КМУ до Міноборони.

Здавалося б, ну які підстави для хвилювання? Жінок і раніше брали на військовий облік. Просто перелік складе та затвердить Міноборони.

Але Міноборони розстаралося й перелік вийшов настільки глобальним, що відповідно до нього практично всі жінки повинні були стати на військовий облік.

Реакція жінок була бурхлива. У відповідь вони почули обіцянки внести зміни до Закону № 2232 та переглянути перелік у бік зменшення. Що наразі виконано?

Що говорить Закон?

Частиною 11 ст. 1 Закону № 2232 встановлено, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Ні про яку добровільність в ньому наразі не йдеться.

Щоправда, є законопроєкт від 28.12.2021 № 6482 (далі — законопроєкт № 6482), який

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі