Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5990 0
Друкувати
Обране

Визначено обов'язки психолога та соціального педагога в школах

Затверджено нове Положення про психологічну службу в системі освіти України. Міносвіти врегулювало роботу психологічної служби в системі освіти.


Відповідне Положення про психологічну службу в системі освіти України затверджено наказом від 22 травня 2018 року № 509 і вступить в силу з дня офіційного опублікування.

До складу психологічної служби увійдуть практичні психологи, соціальні педагоги навчальних закладів міст, районів, ОТГ, керівники (директора), методисти обласних і міських навчально-методичних центрів / кабінетів / лабораторій психологічної служби, працівники психологічної служби департаментів, управлінь, відділів освіти.

Організацією діяльності психологічної служби на всіх рівнях займеться Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».

Посади працівників психологічної служби вводяться в штатні розписи навчальних закладів відповідно до нормативів чисельності працівників і в межах коштів, передбачених кошторисом витрат. Посади займають працівники з вищою освітою за відповідним фахом.

До обов'язків практичного психолога відноситься психологічне забезпечення освітнього процесу, психологічний супровід здобувачів освіти, діагностика та аналіз динаміки психічного розвитку. Також передбачається консультативна допомога, реалізація розвиваючих і профілактичних корекційних програм, робота з постраждалими від насильства дітьми тощо.

Соціальний педагог здійснює соціально-педагогічний супровід учнів, просвітницьку та профілактичну роботу з питань запобігання та протидії домашньому насильству, злочинності, алкоголізму, наркоманії і т.д.

Також соціальний педагог надає допомогу дітям і сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі потерпілим від насильства і військових конфліктів.

Тривалість робочого тижня і графік роботи практичного психолога та соціального педагога визначаються чинним законодавством з урахуванням типу навчального закладу і змісту роботи. Вони можуть здійснювати діяльність як в навчальному закладі, так і за його межами (підготовка до заходів, оформлення робочої документації, планування, звітність, робота в громадських організаціях і т.д.).

jurliga.ligazakon.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд