Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
16887 3
Друкувати
Обране

Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на СОVID -19?

Проведення розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337, стосується лише медичних працівників та інших працівників закладів Міністерства охорони здоров’я, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.


Нагадуємо, що обов’язковій самоізоляції (14 календарних днів) підлягають, особи які є контактними з джерелом інфекції (хворий з підтвердженим результатом ПЛР-тесту) та йому видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності, як це передбачено п. 51 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Перші 5 днів такого лікарняного оплачується за рахунок роботодавця.

Також,  за погодженням між працівником і роботодавцем, для працівника може бути встановлений  гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота), відповідно до ст. 60 КЗпП.

За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також може  надаватися відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, а її строк не враховуватиметься  в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.

Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

Низка постанов Головного державного санітарного лікаря України, якими затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, допоможуть суб’єктам господарювання організувати роботу:

  • в офісах при прийомі відвідувачів – постанова від 09.05.2020 р. № 16;
  • у місцях торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами (крім ринків) – постанова від 09.05.2020 р. № 17;
  • у закладах громадського харчування – постанова від 09.05.2020 р. № 18 ;
  • у готелях – постанова від 15.05.2020 р. № 22. 

ГУ Держпраці у Рівненській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Леся
01.10.2020
От нифига не понятно, что ж делать, если сотрудник заболел и у него обнаружили ковид. Куда пойти, куда податься остатьным сотрудникам?
Тетяна Леся
01.10.2020
Согласна с вами.только в нашей стране дадут "адекватные" обьяснения
Інна
02.10.2020
Тобто, як я розумію, якщо працівник є контактним, він може взяти лікарняний або не брати лікарняний та за погодженням керівника працювати дистанційно. Поряд з цим, йому необхідно зробити тест на СОVID, який робиться безкоштовно за умови як що ти перебуваєш на лікарняному, а якшо ти працюєш то за власні кошти. Все як завжди для людей!!!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд