Як можна ділити відпустки у 2025 році?
Як можна ділити щорічні відпустки?
Щорічну відпустку можна ділити на частини, але одна з них має бути не менше 14 днів. Про це йдеться в Кодексі законів про працю та Законі «Про відпустки». Якщо цього правила не дотриматися – маємо порушення трудового законодавства.
Що загрожує роботодавцю?
За порушення правил поділу відпустки можуть накласти штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати.
Повторне порушення протягом року — штраф подвоюється: дві мінімальні зарплати
Штраф накладається не на кожного окремого працівника, а за сам факт порушення, виявлений під час перевірки Держпраці. Наприклад, якщо на підприємстві правила поділу відпустки порушили щодо декількох працівників, штраф накладається один за одну перевірку, а не за кожного працівника окремо.
До речі, на штрафі ще можно зекономити. Якщо роботодавець сплатить 50% штрафу протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови про накладання штрафу, то вважатиметься, що він виконав зобов’язання в повному обсязі.
А що з керівниками? Тут штрафи менші, але теж відчутні. Адмінштраф для посадових осіб в межах – 510 до 1700 гривень. А якщо це повторне порушення або воно стосується вразливих категорій працівників (неповнолітніх, вагітних, одиноких батьків) – штраф зростає до 5100 гривень.
До речі, якщо штраф оплатити протягом 10 банківських днів, можна заплатити лише половину суми.
Чи можна поділити додаткову відпустку на дітей?
А тепер стосовно додаткової відпустки на дітей. Додаткова відпустка на дітей належить до соціальної відпустки, а не до щорічної. Тому поділу на частини вона не підлягає. Тож, якщо працівник має право на 10 календарних днів такої відпустки, то має її використати одним махом.
Але коли йдеться про 17 календарних днів соцвідпустки на дітей, яка надається за наявності відразу декількох підстав, то ситуація трошки інакша. Її все ж таки можна поділити на 10 та 7 днів. Роз’яснення щодо цього свого часу надало Мінсоцполітики у листі від 12.05.2015 № 256/13/116-15.