Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
7253 2
Друкувати
Обране

Як не відпрацьовувати 2 тижні та звільнитись у бажаний день? Що робити, якщо роботодавець не приймає заяву про звільнення?

Такими питанням переймаються більшість осіб, які звертаються за юридичною консультацією з приводу припинення трудових відносин з роботодавцем.


У кожного з нас хоча б раз у житті виникає необхідність припинення трудових відносин, яка викликана певними життєвими обставинами. Якщо припинення трудових відносин відбувається з ініціативи робітника, то першочергово постає питання: як не відпрацьовувати 2 тижні та одразу звільнитись.

Одразу відповім: чинне трудове законодавство не містить обов’язку працівника щодо відпрацювання терміном у 2 тижні перед звільненням.

Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Тобто законодавець покладає на працівника обов’язок заздалегідь повідомити роботодавця про свій намір, чим дає можливість останньому з високою вірогідністю знайти заміну на вакантну посаду.

Повідомлення ≠ відпрацювання!

Чи можна звільнитись у день подачі заяви про звільнення?

Так, можна.

Тут знов на допомогу приходить ч.1 ст. 38 КЗпП, яка встановлює виключні випадки, коли власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, а саме:

  • у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.

Для того, щоб звільнитись у бажаний строк, замало в заяві про звільнення зазначити поважну обставину передбачену ч.1 ст. 38 КЗпП України. Будь-який з зазначених випадків повинен бути документально підтверджений.

Від себе хочу додати не передбачену законодавством обставину, але ту, яка в будь-якому випадку буде якісно впливати на швидкість та граничний строк розірвання трудового договору - це людський фактор. Якщо протягом всього строку трудового договору між робітником та роботодавцем склалися сприятливі, як трудові, так і міжособистісні відносини, то звісно і висока вірогідність звільнення в бажаний день без наявності поважної обставини.

Чи можна не виходити на роботу протягом двох тижнів з моменту подання заяви про звільнення за власним бажанням?

Ні, не можна! Протягом двох тижнів з моменту подачі заяви про звільнення працівник зобов’язаний виконувати покладені на нього трудові обов’язки та виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку. Тобто виконувати роботу та бути присутнім на рабочому місці, як за звичайних умов. Прогул (в тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин буде мати певні правові наслідки.

Що робити, якщо роботодавець або уповноважений ним орган не приймає заяву про звільнення?

Такі випадки звісно трапляються, а тому слід заяву про звільнення відправити на юридичну адресу роботодавця за допомогою поштового зв’язку рекомендованим листом. З моменту, як роботодавець отримав заяву про звільнення, вона вважається врученою, а з наступного дня відраховуємо 14 календарних днів і вважаємось звільненими з точки зору законодавства.

Автор: Руденко Артем ОлександровичЮридичний Інтернет-ресурс "Протокол".

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
юрист
29.10.2019
прочитавши название статья сначало решил написать комент, но прочитав всю статью где начало противоречит окончанию, понял что это делать не надо. Автор полностью не понимает что пишет, а обьяснять азы ему бесполезно
Енгрібьорд юрист
01.11.2019
А навіщо таким "пейсателям" щось розуміти. Відповідальності ж за свої слова вони ніякої не несуть. Той статті можна такі видавати, сказавши в 2-му абзаці , що вимогу про відпрацювання двох тижнів законодавством не встановлено, а наприкінці тої ж таки статті стверджувати, що боронь Боже Вам не відпрацювати двох тижнів після подання заяви.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться