Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.12.23
1456 0
Друкувати
Обране

Як правильно звільнити працівника за прогул

В ході проведення позапланової перевірки встановлено, що наказом директора ліцею вчителя звільнено за прогул без поважних причин п. 4 ст. 40 КЗпП.

Звільнення за прогул є одним із видів дисциплінарного стягнення, а отже, перед тим як накладати таке стягнення, роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень (ч. 1 ст. 149 КЗпП).

Одразу після появи працівника на роботі роботодавець має запропонувати працівникові надати письмові пояснення щодо відсутності на роботі. У разі відмови працівника від надання письмових пояснень щодо причин прогулу необхідно скласти відповідний акт.

Однак, фахівцями Держпраці під час здійснення позапланової перевірки встановлено, що пояснення працівника стосовно відсутності на робочому місці за дані періоди не зажадано, чим порушено ч. 1 ст. 149 КЗпП.

В ході проведення позапланового заходу контролю директором ліцею було скасовано наказ про звільнення за прогул  та поновлено працівника на посаді вчителя.

За результатами перевірки на директора ліцею складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП, який буде направлено на розгляд до районного суду та припис на дотримання норм трудового законодавства.

Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі