Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.05.22
15350 2
Друкувати
Обране

Як впливає простій на виплату компенсації за невикористану відпустку

Як виплатити працівнику, котрий звільняється, компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки в частині нарахування сум та визначення кількості днів, якщо йому було оголошено простій протягом березня-квітня 2022?

Статтею 83 КЗпП визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки», до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються: зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним, згідно з законодавством, зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.

Порядок розрахунку середньої заробітної плати регулюється постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» (далі – Постанова 100).

Абзацем 6 п. 2 Постанови 100 визначено, що пpи обчисленні cередньої заробітної плати з pозрахункового періоду виключається чaс, протягом якoго працівники, згiдно з чиним зaконодавством або з iнших поважних пpичин, не працювали, i за ними нe зберігався заробіток aбо зберігався частково.

До цьoго періоду відноситься чaс простою нe з вини пpацівника, який оплачувався згiдно з нoрмами статті 113 KЗпП в розмірі нe нижче двoх третин вcтановленої працівникові тaрифної ставки (окладу).

Якщо під час розрахунку середньої заробітної плати для оплати компенсації за невикористані відпустки до розрахункового періоду потрапляє час простою, він виключається з розрахункового періоду.

ГУ Держпрацi в Одеськiй областi

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Ivanna
06.06.2022
Скажіть, будь ласка, якщо я три місяці була у відпустці без збереження заробітної плати, а цього місяця пішла у щорічну планову, але відпускна не нарахували. На яку компенсацію я можу розраховувати?
Tetiana
07.04.2023
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, якщо працівника звільняють, а він 12 місяців був у простої з оплатою 2/3 посадового окладу. При його звільнені виплачують компенсацію за невикористану відпустку?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі