Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.05.21
3548 1
Друкувати
Обране

Як впровадити посаду фахівця із соціальної роботи до штатного розпису апарату селищної ради та фінансувати цю посаду згідно з ЄТС?

Роз’яснює головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Світлана Нагорна.

 

Відповідно до ч.3 ст.64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Оплата праці професій (посад) здійснюється згідно тарифного розряду з урахуванням вимог  законодавства про оплату праці  працівникам, які працюють на посадах у органах місцевого самоврядування  згідно з Єдиною тарифною сіткою.

В бюджетній сфері для галузі охорони здоров’я та галузі соціального захисту населення основний оплатно-галузевий наказ єдиний — це Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 №308/519.

Конкретизація умов оплати праці міститься в наказі Мінсоцполітики від 18.05.2015 №526 «Про умови оплати праці працівників закладів соціального захисту дітей, закладів соціального обслуговування і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» (далі – Наказ № 526).

Наказом №526 затверджено схеми тарифних розрядів окремо за категоріями посад.

Розрахунок посадових окладів проводиться, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду, установленого в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

При визначенні конкретного розміру посадового окладу необхідно керуватись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”, на виконання якої розроблений наказ № 526.

З 01.01.2021 р. посадові оклади розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду – 2670 грн.  (примітка 1 додатка 1 до постанови N 1298).

Додатково повідомляємо, що роз’яснення Управління Держпраці не є нормативно-правовим актом та має лише інформаційний характер.

Джерело:
Управління Держпраці у Рівненській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Зміна назви
26.05.2021
Добрий день. Змініть будь ласка назву цієї статті на "Як фінансувати посаду фахівця із соціальної роботи згідно з ЄТС". Надаю окремі пояснення щодо того, чому так прошу Вас зробити. Відповідно до Наказу Мінекономіки від 20.06.2020 № 1179 затверджено професійні стандарти Фахівця із соціальної роботи (ФСР). Відповідно до п.1.8 цього наказу прописано, що ФСР працює під керівництвом керівника надавача соціальних послуг. Відповідно до ЗУ "Про соціальні послуги" ст.13 визначено хто відноситься до надавачів соц. послуг. Отже, до надавачів соц. послуг держ./ком. сектору належать: 1) уст./закл. надання соц. послуг (стац., реаб., тимч. перебування); 2) інші уст./закл. соц. підтримки (обслуг-ня), у т.ч. спец. служби підтримки осіб, постражд-х від домаш. насил-ва та насил-ва за ознакою статі.Апарат селищної (будь-якої) ради до надавачів соціальних послуг НЕ НАЛЕЖИТЬ, тому, апріорі, В АПАРАТІ МІСЦЕВОЇ РАДИ НЕ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ ФАХІВЕЦЬ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ Наразі зараз в більшості громад відбувається формування структури та штатів, давайте не будемо заплутувати колег.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі