8772 2

Які роботи не є сумісництвом?

Відповідно до вимог пункту 5 постанови КМУ від 3 квітня 1993 р. № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій", спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну України від 28.06.93 № 43 затверджено Положення про умови роботи засумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій (далі –Положення). В додатку до Положення визначено Перелік робіт, що не вважаються сумісництвом.

Усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом:

  1. Літературна робота, в тому числі робота по редагуванню, перекладу та рецензуванню окремих творів, яка оплачується з фонду авторського гонорару.
  2. Технічна, медична, бухгалтерська та інша експертиза з разовою оплатою праці.
  3. Педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.
  4. Виконання обов'язків медичних консультантів установ охорони здоров'я в обсязі не більш як 12 годин на місяць з разовою оплатою праці.
  5. Керівництво аспірантами в науково - дослідних установах і вищих навчальних закладах науковців та висококваліфікованих спеціалістів, які не перебувають у штатіцих установ та учбових закладів, з оплатою їх праці в розрахунку 50 годин на рік закерівництво кожним аспірантом;

- завідування кафедрою висококваліфікованими спеціалістами, у тому числі тими,що займають керівні посади в навчальних закладах і науково - дослідних установах з оплатою в розрахунку 100 годин за навчальний рік.

  1. Проведення консультацій науковими працівниками науково-дослідних інститутів, викладачами вищих навчальних закладів та інститутів удосконалення лікарів, головними спеціалістами органів охорони здоров'я в лікувально – профілактичних установах в обсязі до 240 годин на рік з погодинною оплатою праці.
  2. Робота за договорами провідних наукових, науково - педагогічних і практичних працівників по короткостроковому навчанню кадрів на підприємствах і в організаціях.
  3. Робота без зайняття штатної посади на тому самому підприємстві, в установі, організації, виконання учителями середніх загальноосвітніх та викладачами професійних навчально-освітніх, а також вищих навчальних закладів обов'язків позавідуванню кабінетами, лабораторіями і відділеннями, педагогічна робота керівних таінших працівників учбових закладів, керівництво предметними та цикловими комісіями, керівництво виробничим навчанням та практикою учнів і студентів, чергування медичних працівників понад місячну норму робочого часу і та інше.

Робота учителів і викладачів середніх загальноосвітніх, професійних та інших навчально-виховних закладів, а також вищих навчальних закладів, прирівняних до нихпо оплаті праці працівників, концертмейстерів і акомпаніаторів навчальних закладів попідготовці працівників мистецтв та музичних відділень (факультетів) інших вищих навчальних закладів, у тому самому навчальному закладі понад установлену норму учбового навантаження, педагогічна робота та керівництво гуртками в тому самому навчальному закладі, дошкільному виховному, позашкільному навчально-виховному закладі.

  1. Переписування нот, яке виконується за завданнями підприємств.
  2. Організація та проведення екскурсій на умовах погодинної або відрядноїоплати праці, а також супроводження туристських груп у системі туристично-екскурсійних установ профспілок.
  3. Інша робота, яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівникпрацює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу(ставки) за основним місцем роботи.
  4. Виконання обов'язків, за які установлена доплата до окладу (ставки) в процентах.

Виконання робіт, зазначених у пунктах 1, 9, 10, у робочий час не допускається.

Виконання робіт, зазначених у пункті 8, здійснюється залежно від характеру робіт як в основний робочий час, так і за його межами.

Виконання робіт, зазначених у пунктах 2 - 7, допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.

 

Ольга Ткачівська,

начальник відділу

Управління Держпраці в Івано-Франківській області



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Коля
03.09.2016
Очевидно, замість праці в країні залишились лише інспектори та начальники відділів Держпраці.
Марина
05.09.2016
А як згідно п. 8 директору платити за викладання? Оформляти як суміщення?