Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.12.19
9437 14
Друкувати
Обране

Які зміни Уряд пропонує внести в трудове законодавство

3 грудня Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов прокоментував низку питань, що пов'язані з реформою зайнятості в Україні.

«В Україні буде проведена реформа зайнятості - стандарти захисту працівника будуть виконані. Потрібно прибрати радянські забюрократизовані норми», - наголосив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на брифінгу 3 грудня.

У новому законі будуть чітко прописані ознаки трудових відносин, бо на сьогодні працівники не захищені від зловживань через відсутність норм законодавства. Тож до цього питання Уряд підходить комплексно та зважено, враховуючи точки зору профспілок та роботодавців, а також міжнародний досвід.

«Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому - це кілька з тих ініціатив Уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права», - зазначив Тимофій Милованов.

Насправді, нововведень небагато, оскільки багато що вже давно використовується на ринку праці, але не було підкріплено законодавчо. Наприклад, регулювання виплат за лікарняними залишаються у такій же редакції, як є сьогодні, а ось відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі - лише на 15 днів. 

Працівник та роботодавець мають укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися винятково у грошовій формі, а не товаром, як було в радянські часи. Такої спадщини у нас ще вдосталь, але, наприклад, адміністрування праці стає більш не актуальним в епоху розвитку цифрових технологій.  

Тимофій Милованов підкреслив: «Трудові книжки не скасовуються, але вся інформація щодо зайнятості людини буде міститися у он-лайн реєстрі, й буде доступною для працівника в будь-який момент. Це дозволить уникнути паперової бюрократії, ризику втрати - відповідно, відновлення записів».

Нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок та тих, хто перебуває у декретних відпустках. 

«Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб. Тож хочемо законодавчо захистити усіх працівників, а звільнення вагітних жінок зробити неможливим» -  наголосив Міністр Милованов.

Стосовно діяльності профспілок, то за словами Міністра, буде підготовлено новий закон про профспілки, який чітко регулюватиме взаємини працівників з профспілками.

Тимофій Милованов зауважив: «Для нас важливо знайти баланс, щоб одночасно захистити і працівника, і роботодавця».

 КМУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
14
111
05.12.2019
Товаром видавалась заробітна плата в 90 роки, а також система взаємозаліків процвітала тоді ж, а їм все радянські часи поперек горла.Мені здається, що саме в радянські часи працівник був захищений як ніколи...
Енгрібьорд 111
05.12.2019
І справді дивно.Де це вони товаром зарплату отримували останнім часом. Може міністрам зарплату скріпками та папером почали видавати?
Злой Бух
05.12.2019
як завжди черговий брєд сумасшедшего. Вони вам дома напрацюють! Де він згадав той бартер? Він би ще сказав, що купонами дали з/пл. Ото фантазія в дядьки...Запитайте краще в кадровиків та в бухгалтерів, які ведуть саме цю роботу :що і як можна покращити, які зміни будуть корисними, а які - зайвий клопіт.НЄ, блін, всякі неучі лізуть зі своими побажаннями та міркуваннями. Досить, вже копійки закруглили, дебіли! Невже немає дійсно розумних людей, серед тих, хто "штовхає" безумні ідеї?Ждем змін, панове.
Коментатор
05.12.2019
Особливо цікаво про захищенність від звільнення пенсіонерів. Молодь скоротять а пенсіонерів залишать. Молодці!!! Те саме зараз у нас відбувається 3-х пенсіонерів залишають а 4-х молодих спеціалістів у яких по двоє дітей скорочують.
777 Коментатор
05.12.2019
а кто сказал , что пенсионеры это социально незащищённые лица?
Коментатор 777
05.12.2019
Читайте уважно статтю.
777 Коментатор
05.12.2019
ну если на то пошло , то работников , у которых двое несовершеннолетних детей тоже защищает законодательство от увольнения и сокращения .
Коментатор 777
05.12.2019
Тільки не в нашій країні.
777 Коментатор
05.12.2019
читайте законодательство
Коментатор 777
05.12.2019
Читайте, що я написав вище. Пенсіонерів залишають а молоді - НІ!
777 Коментатор
05.12.2019
вы написали : ".... а 4-х молодых специалистов , у которых по двое детей сокращают " . что я неправильно перевела ?
Любов
05.12.2019
Скоріш, не пенсіонерів, а осіб передпенсійного віку треба захищати, яким до пенсії залишилося декілька років пропрацювати
Яяяя Любов
06.12.2019
Згодна. Думаю, саме це і мається на увазі. Просто не корректно висловивсяtransparent_pxl.png
Юлія
06.12.2019
Смішно так що сумно...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі