Якщо працівник звільняється та забажав використати відпустку, датою звільнення є останній день відпустки

ВСУ в постанові від 23.03.2016 р. за справою № 6-2487цс15 сформував правову позицію.


Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника чи вповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (ч. 3 ст. 40КЗпП). Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Проте, згідно із ч. 1 ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, за бажанням працівника в разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в такому разі є останній день відпустки.

Аналіз норм у контексті колізії загальної (ч. 3 ст.40 КЗпП) і спеціальної (ч. 1 ст. 3 Закону про відпустки) норм дає підстави для висновку про те, що в разі звільнення працівника (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) та надання йому за його бажанням невикористаної відпустки (із наступним звільненням) датою звільнення є останній день відпустки.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Коля
30.05.2016
Чи буде надана відпустка перед звільненням, чи не буде -- це повністю залежить від керівника, а не від працівника, який звільняється. На практиці керівники держустанов обманними шахрайськими маніпуляціями позбавляють працівника відпустки перед звільнення.
Наталія
31.05.2016
Які там права де вони є? Керівник так "доведе" працівника, що той буде тікати передчасно геть, а не то що ще у відпустку "за бажанням" пустить)...
Хоча, напевне, десь є і керівники від Бога...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі