Якщо трудова книжка працівника залишилась в зоні бойових дій
Потенційному роботодавцю було повідомлено, що згідно з п. 4 ст. 7 Закону № 1706-VII внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи, у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин, із підтвердженням відправлення такої заяви попередньому роботодавцю рекомендованим листом. Якщо неможливо припинити трудові відносини в порядку, встановленому законодавством про працю, їх припиняють у судовому порядку.
Рішення суду разом з трудовою надається новому роботодавцю, це й буде підставою для прийняття особи на основне місце роботи. Проте, поки працівник не звільнений за основним місцем роботи, його працевлаштування може відбуватися лише шляхом прийняття за сумісництвом та оформленням відповідного трудового договору.
Такий трудовий договір може бути укладено як строковий, так і безстроковий.
Також до відома підприємця було доведено, що внутрішньо переміщеній особі, яка має намір працевлаштуватися за новим місцем свого фактичного проживання, але не має на руках оригіналу трудової книжки та у зв’язку з відсутністю доступу до неї внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де вона працювала, забезпечена можливість отримання дубліката трудової книжки за новим місцем роботи згідно з п. 5.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.93 р. № 58.
Фольварчук Федор Миколайович, інспектор праці Східного міжрегіонального управління Держпраці.