За бажанням працівника частину відпустки можна замінити грошовою компенсацією

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Ганна Царенко провела семінар у ТОВ «КОД» щодо компенсації додаткової відпустки на дітей при звільнені.


Згідно з ч.4  ст.24 Закону України «Про відпустки» за бажанням працівника, частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менша, ніж 24 календарні дні.

Тому, зазначила державний інспектор, за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки, за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей самий робочий рік може бути виплачено грошову компенсацію.

Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника — 28 календарних днів (24 календарні дні — щорічна основна відпустка і 4 календарні дні — щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 календарні дні за 4 календарні дні він може отримати компенсацію.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст.19 Закону України «Про відпустки»), не належить до виду щорічних відпусток, передбачених п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про відпустки», тому на неї не поширюються вищенаведені умови компенсації щорічних відпусток.

Інспектор зазначила, що грошова компенсація за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, допускається лише у разі звільнення працівника. 

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
Тетяна
29.05.2017
От молодець головний державний інспектор! А фонд де взяти на бажання працівника? Адже у держаних службовців з максимальною вислугою років компенсація становитиме 30+15-24=21 кал.день і у нас таких бажаючих більша половина, а бухгалтеру хоч із власної зарплати їхні забаганки виконуй!
Злая Зая Тетяна
29.05.2017
Але ключова фраза - "може бути виплачена..." - тобто з у рахуванням фінансових можливостей установи. А державному інспектору мабуть треба було десь, щось опублікувати, піар- він такий піар ;)
Тетяна Злая Зая
31.05.2017
Ні. Ключова фраза "...за бажанням працівника..."
Екатерина Тетяна
29.05.2017
Инспектор просто процитировала закон! Она законы не пишет! При чем тут "От молодець головний державний інспектор! " ??!! В чем ее вина?! Наоборот, спасибо ей, что "разжевала" все. У нас тоже гос.служба и есть умники, у которых больше 100 дней неиспользованного отпуска и они уже прям сейчас готовы бежать с заявлением на компенсацию всех 100 дней!! И ничего им не докажешь! А тут вот - все предельно ясно!!! Спасибо Анне Царенко!!!

Оксана
29.05.2017
Я таким правом пользуюсь. У меня 31 день отпуск. Реально отгулять невозможно. 24 дня и то с натяжкой отгуливаю. Вот мне руководитель компенсацию и платит. как правило в конце года.
Вадим
29.05.2017
Просто закон написано трохи "по дебільному". Складається враження, що установа зобов"язана виконувати бажання працівника і платити компенсацію, навіть якщо у цьому немає виробничої необхідності.
Коля
29.05.2017
Не йдуть у відпустку із-за того, що заміна відпускника (тимчасово відсутнього працівника ) не оплачується. За відпускника треба працювати безплатно, а потім цей відпускник буде безплатно працювати за того, хто його підміняв, коли той піде у відпустку. Тому відпустки без оформлення заміщення не мають сенсу. Таким чином, відпустки накопичуються, і щоб не виплачувати за них компенсацію, законодавством передбачена так звана "ліквідація" держустанов.Тоді усі невикористані дні відпустки анулюються без виплати компенсації, і лише випадково працівник може дізнатися, що його відпусткова компенсація все-таки отримана, але не ним , а його керівництвом....
Тетяна Коля
30.05.2017
Ой, Коля, щось ви не те говорите...І за тимчасово відсутнього працівника доплачують, і компенсацію при звільненні у зв’язку із ліквідацією не мають права не виплатити, і керівник ну ніяк не отримає дохід нарахований працівнику
Яяяяяяя Коля
30.05.2017
Коля, как всегда, гонит
Коля Коля
30.05.2017
На жаль, це дійсно правда, якщо працівника не звільняють у зв"язку з "ліквідацією". А якщо звільняють, то відпусткову компенсацію дадуть, але будуть намагатися нанести працівнику шкоду іншими способами.
"Ліквідація" держустанови полягає у тому, що держустанова після переобліку лише змінює код ЄДРПОУ. У процесі цієї "ліквідації" керівник держустанови може звільнити з роботи будь-якого працівника без пояснення причин і без права поновлення на роботі.
Иван
01.06.2017
"Але ключова фраза - "може бути виплачена..."
а вы не исполните, работник накатет на вас кляузу у держпрацю, а там погуглите какие штафы, 3200 минимальный, 32000 и до 320000.
Світлана
19.07.2017
У ст. 11 ЗУ "Про відпустки" зазначено :"Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці." Тобто якщо працівник і буде хотіти грошову компенсацію за не використану щорічну відпустку (24 календарні дні він зобовязаний використати), то отримати він її зможе тільки один раз у два роки
Світлана Світлана
30.10.2017
Повністю згідна
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі