Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9398 1
Друкувати
Обране

Записи про найменування роботи, професії або посади вносяться до трудової книжки відповідно до Національного класифікатора професій

Статтею 48 Кодексу законів про працю України передбачено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів.


Порядок ведення, обліку, зберігання та видачі трудових книжок регулюється Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 (далі – Інструкція).

Пунктом 2.14 Інструкції передбачено, що записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій».

Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» передбачається, що на підприємствах, в установах та організаціях записи про роботу вносять в установленому порядку до трудових книжок працівників відповідно до професійних назв робіт, зазначених у додатках А і Б.

Найбільш поширеною помилкою роботодавців є неправильно зазначена посада, професія, за якою працівник приймається на роботу. 

Порядок виправлення неправильних чи неточних записів, внесених до трудової книжки, визначено п.2.6, 2.8 - 2.10 Інструкції.

У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу виправлення виконує роботодавець, який зробив відповідний запис. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить правонаступник і засвідчує печаткою та підписом, а в разі відсутності правонаступника – вищестоящою організацією, якій було підпорядковано підприємство, а в разі її відсутності – архів.

Виправлені відомості про роботу, переведення на іншу роботу, нагородження та заохочення тощо мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. 

За частиною 3 ст. 32 КЗпП України у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці в разі продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо – працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Враховуючи зазначене, приведення назви посади у відповідність до Класифікатора професій не є зміною істотних умов праці, оскільки в цьому разі не змінюється зміст трудового договору і працівник продовжує роботу за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Відповідно працівника непотрібно повідомляти за два місяці про виправлення запису відомостей про роботу.

Згідно п.2.10 Інструкції у розділі «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» трудової книжки (вкладиша) закреслення раніше внесених неточних або неправильних записів не допускається.

У разі необхідності, наприклад, зміни запису відомостей про роботу після зазначення відповідного порядкового номеру, з дати внесення запису в графі 3 пишеться: «запис за № таким-то недійсний». Прийнятий за такою-то професією (посадою) і у графі 4 повторюються дата і номер наказу (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу, запис з якого неправильно внесено до трудової книжки. 

Працівника потрібно ознайомити з новим записом у трудовій книжці під підпис в особистій картці. Оскільки, пунктом 2.5 Інструкції передбачається, що з кожним записом, що вноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника під підпис в особистій картці, в якій має повторюватися відповідний запис із трудової книжки (вкладиша).

Оксана Острижнюк, 
головний державний інспектор 
відділу з питань експертизи та умов праці

dspif.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
коля
03.03.2016
Очевидно, замість праці в країні залишились лише інспектори з питань праці.

Країна, по великому рахунку, існує лише завдяки чотирьом джерелам "доходу": 1) вивезення за кордон сировини , у тому числі, вторинної; 2) ввезення імпортної готової продукції, у тому числі, напівфабрикатів; 3)постійні зовнішні запозичення;4) внутрішні узаконені шахраювання, у тому числі, знецінення національних грошей.У країні немає промислового виробництва: пострадянські промислові підприємства знищені, а нових не створено.
Якщо немає виробництва, звідки візьмуться зарплати і робочі місця? Тих чотирьох джерел "доходу", про які я вище написав, вистачає лише на утримання структур державного управління. Ви де-небуть бачили українського виробництва сучасну техніку? Хоча б побутову? Країна нагадує фінансову піраміду, яка може існувати лише завдяки постійним фінансовим вливанням.

Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд