Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.03.16
5540 0
Друкувати
Обране

Заступник головного лікаря з медсестринства: кваліфікаційні вимоги і посадовий оклад

Міністерство охорони здоров’я України в листі від 18.02.2016 № 10.03.68/3979 роз’яснило, в якому закладі охорони здоров’я вводиться посада заступника головного лікаря з медсестринства, а також який посадовий оклад має бути у цього заступника.

Відповідно до наказу МОЗ «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33 (далі — наказ № 33) у закладах охорони здоров’я передбачено введення додаткової посади заступника головного лікаря з медсестринства. Зазначена посада вводиться:

  • у кожній обласній лікарні;
  • в міських лікарнях на 300 і більше ліжок;
  • у центральних районних та районних лікарнях на 200 і більше ліжок;
  • у психіатричних лікарнях на 300 і більше ліжок.

У зв’язку з цим загальне число посад заступників головного лікаря, встановлене у додатку 46 до наказу № 33, збільшено відповідно на одну посаду.

На посаду заступника головного лікаря з медсестринства призначається фахівець, який має базову вищу освіту (бакалавр) у галузі знань «Медицина» за спеціальністю «Сестринська справа» та стаж роботи за фахом не менше 5 років.

Призначення та звільнення з посади заступника головного лікаря з медсестринства проводиться головним лікарем згідно з вимогами чинного законодавства.

Заступник головного лікаря з медсестринства безпосередньо підпорядкований головному лікарю.

Згідно з нормами наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — наказ № 308/519) заступникам керівників закладів охорони здоров’я посадові оклади встановлюються на 5-15% нижче посадового окладу відповідного керівника.

Робота з визначення посадових окладів працівників закладів охорони здоров’я та розмірів доплат і надбавок проводиться постійно діючою тарифікаційною комісією, яка створюється за наказом керівника у складі:

  • заступника керівника з економічних питань (спеціаліст-економіст);
  • головного бухгалтера;
  • працівника, який займається питаннями кадрів;
  • голови профспілкового комітету;
  • інших осіб, які можуть залучатися керівником закладу.

Тарифікаційну комісію очолює керівник закладу.

Тарифікаційна комісія у своїй роботі керується діючими умовами оплати праці та іншими нормативними актами з цих питань.

Порядок роботи тарифікаційної комісії визначається головою комісії.

Отже, посадовий оклад заступника головного лікаря з медсестринства встановлюється на 5-15% нижче посадового окладу головного лікаря, що відповідає тарифному розряду за Єдиною тарифною сіткою та встановленій групі з оплати праці керівних працівників, без урахування норм пункту 1.5 наказу № 308/519 та без урахування підвищень за кваліфікаційну категорію, шкідливі та важкі умови праці (підпункт 2.2.1 наказу № 308/519).

http://kadrovik01.com.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі