1182 0

Працівник частину місяця був на лікарняному: чи нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати?

Фіскали роз’яснили як нараховувати зарплату фізособам, які частину місяця або повний місяць у зв’язку з хворобою (тимчасовою непрацездатністю) перебували на лікарняному.

Так, фіскали зазначили, що нараховувати ЄСВ з мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи потрібно також і у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами):       

для працівника (за основним місцем роботи), який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, де загальна сума нарахованого доходу (сума заробітної плати за відпрацьований час та лікарняного) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника, тобто виникає необхідність донарахування до мінімальної заробітної плати;

для працівника (за основним місцем роботи), який перебував на лікарняному повний місяць (наприклад, з 01.01.2015 по 31.01.2015), у якому сума нарахованого лікарняного менше за мінімальний розмір заробітної плати, ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої відповідно до ст. 8 Закону про ЄСВ (1218,00 х 33,2 %);

для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ, у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою. Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.        

Такі роз’яснення надала ДФСУ в листі від 14.02.2015 р. № 4979/7/99-99-17-03-01-17    



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)