Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1208 0
Друкувати
Обране

ГНСУ: относительно начисления налоговых обязательств по НДС при уничтожении товара из-за пожара или кражи

Государственная налоговая служба письмом от 11.04.2012 г. № 5378/5/15-3416 относительно начисления налоговых обязательств по НДС при уничтожении товара из-за пожара или кражи, сообщает следующее.

В том случае, если суммы НДС, уплаченные при приобретении товарно-материальных ценностей, уже отнесены налогоплательщиком в состав налогового кредита, а товарно-материальные ценности не могут быть использованы в хозяйственной деятельности в связи с их кражей (уничтожением пожаром), налогоплательщику необходимо начислить налоговые обязательства независимо от того, установлены ли виновные лица и взыскиваются ли с таких лиц убытки.Начисление налоговых обязательств по факту хищения (уничтожения пожаром) товарно-материальных ценностей осуществляется в том отчетном налоговом периоде, в котором установлен такой факт кражи (уничтожения пожаром) товарно-материальных ценностей.

Если же налогоплательщик не осуществит соответствующее начисление налоговых обязательств по НДС по итогам кражи (уничтожения пожаром) ТМЦ, то налоговым органом в ходе проведения документальной проверки будут доначислены налоговые обязательства по НДС, а к данному налогоплательщику будут применены соответствующие финансовые санкции.Тризуб.jpg


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.04.2012 р. № 5378/5/15-3416


Щодо нарахування податкових зобов’язань із ПДВ при знищенні товару через пожежу або крадіжку


Державна податкова служба України розглянула лист Міністерства внутрішніх справ України <...> щодо нарахування податкових зобов’язань з податку на додану вартість при знищенні товару через пожежу або крадіжку та повідомляє.


Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.


Згідно із пунктом 189.1 статті 189 Кодексу у разі постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання, постачання товарів/послуг та виробничих основних засобів відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу, використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не у господарській діяльності, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих основних засобів, база оподаткування визначається виходячи з їх балансової вартості на момент переведення (постачання), а для товарів/послуг — не нижче цін придбання.


Враховуючи наведене, якщо платником податку суми ПДВ, сплачені при придбанні товарно-матеріальних цінностей, віднесені до складу податкового кредиту, то оскільки у зв’язку з їх викраденням (знищенням в результаті пожежі) вони не можуть бути використані у господарській діяльності, платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання незалежно від того, чи встановлено винних осіб та чи стягуються з таких осіб втрати.


При цьому відшкодування заподіяних втрат винними особами не призводить до додаткового виникнення податкових зобов’язань з ПДВ.


Нарахування податкових зобов’язань по факту викрадення (знищення в результаті пожежі) товарно-матеріальних цінностейздійснюється у тому звітному податковому періоді, в якому встановлений такий факт викрадення (знищення в результаті пожежі) товарно-матеріальних цінностей.


У випадку коли платник податків не здійснив відповідного нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за результатом викрадення (знищення в результаті пожежі) товарно-матеріальних цінностей, а органом ДПС України в ході проведення документальної перевірки буде встановлений факт заниження податкових зобов’язань з ПДВ та донараховані податкові зобов’язання з ПДВ, до даного платника податку будуть застосовані відповідні фінансові санкції. При цьому дані нарахування можуть бути проведені в ході документальної перевірки, з обов’язковим зазначенням в акті перевірки виду порушення та статей нормативно-правових актів, які порушені.


В доповнення до викладеного ДПС України інформує, що відповіді на поставлені запитання містяться у Єдиній базі податкових знань ДПС України за адресою www.sta.gov.ua.


Що стосується застосування статті 199 Кодексу, то ДПС України повідомляє, що дана стаття застосовується при придбанні та/або виготовленні товарів/послуг, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — в неоподатковуваних.
Заступник Голови                                                                                   А. Ігнатов

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд