UA | RU

Начали действовать новые правила оценки движимого и недвижимого имущества для целей налогообложения

Головне управління Міндоходів у м. Києві повідомляє, що з 1 листопада 2013 року змінено правила оцінки рухомого та нерухомого майна для цілей оподаткування. Відповідно до норм Податкового кодексу України для оподаткування ПДФО дохід від продажу об’єкта нерухомого та рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче від оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.


Під час проведення операцій з відчуження об’єктів нерухомого та рухомого майна нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни) об’єктів такого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету податку.


Також податківці нагадали, що 1 листопада 2013 року набрала чинності постанова КМУ від 04.03.2013 р. № 231, відповідно до положень якої оцінку майна зможуть здійснювати лише спеціалізовані суб’єкти оціночної діяльності, що мають відповідний сертифікат на здійснення такої діяльності.


Отже, для цілей оподаткування із зазначеної дати громадяни України можуть укладати угоди з відчуження окремих об’єктів нерухомого та рухомого майна виключно за наявності спеціальної оцінки

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі