Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.11.13
1175 0
Друкувати
Обране

Работающим пенсионерам-предпринимателям о ЕСВ

ГУ Міндоходів у Київській області нагадали, що ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску. 

При цьому ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.


Податківці зазначили, що ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та одночасно отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку, зокрема, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір якої обчислено за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», можуть добровільно сплачувати єдиний внесок після досягнення пенсійного віку, встановленого Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».


Зверніть увагу, що платник єдиного внеску має право оскаржувати в установленому законом порядку рішення органу доходів і зборів та Пенсійного фонду. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі