Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.12.13
1360 0
Друкувати
Обране

Нюансы обложения налогом на прибыль операций по факторингу: налоговики подготовили налоговую консультацию

Міндоходів наказом від 22.11.2013 г. № 697 затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування податком на прибуток операцій з відступлення права вимоги (факторингу). 

Податківці зазначили, що для операцій із відступлення права вимоги (у тому числі за договорами факторингу) застосовується порядок оподаткування податком на прибуток, визначений п. 153.5 Податкового кодексу України, якщо умови договорів із відступлення права вимоги (факторингу) відповідають вимогам Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ).


При цьому податківці нагадали, що відповідно до ст. 1077 ЦКУ за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов’язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов’язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).


Виходячи з наведеного визначення договору факторингу, такий договір спрямований на фінансування однією стороною іншої сторони шляхом передання в її розпорядження певної суми грошових коштів. Зазначена послуга за договором надається фактором клієнту за плату, розмір якої визначається договором.


Сторонами у договорі факторингу є фактор і клієнт. Клієнтом у договорі факторингу може бути фізична або юридична особа, яка є суб’єктом підприємницької діяльності. Фактором може бути банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції.


Детально зі змістом консультації можна ознайомитися на веб-сайті Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/62934.html.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі