Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.12.13
805 0
Друкувати
Обране

Как определить статус контрагентов для целей трансфертного ценообразования?

ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що одним з обов’язкових критеріїв віднесення операції з продажу/придбання товарів (робіт, послуг) до контрольованих для цілей трансфертного ціноутворення є визначення статусу контрагента. Під контролем перебувають операції з контрагентами, які є нерезидентами — пов’язаними особами, нерезидентами, зареєстрованими у низькоподаткових юрисдикціях, а також окремі категорії пов’язаних осіб — резидентів.  Міндоходів України в Узагальнюючій податковій консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення роз’яснило, що для цілей застосування п.п. 39.2.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) контрольованими вважаються операції платника податку з контрагентом, що перебуває на таких спеціальних режимах оподаткування:

— спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (ст. 209 ПКУ);

— спеціальний режим оподаткування діяльності щодо виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату (ст. 210 ПКУ);

— спрощена система оподаткування, обліку та звітності (гл. 1 розд. XIV ПКУ);

— фіксований сільськогосподарський податок (гл. 2 розд.XIV ПКУ).


Також податківці нагадали, що основна ставка податку на прибуток у 2013 році — 19%, з 2014 року — 16%. Основна ставка податку на додану вартість — у 2013 році 20%, з 2014 року — 17%. Тому при визначенні статусу контрагента операції з пов’язаними платниками податку — резидентами, що застосовують на початок звітного року ставки, відмінні від основних, вважаються контрольованими.


Детальніше про Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 100, с. 27

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн