338 0

Как определить статус контрагентов для целей трансфертного ценообразования?

ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що одним з обов’язкових критеріїв віднесення операції з продажу/придбання товарів (робіт, послуг) до контрольованих для цілей трансфертного ціноутворення є визначення статусу контрагента. Під контролем перебувають операції з контрагентами, які є нерезидентами — пов’язаними особами, нерезидентами, зареєстрованими у низькоподаткових юрисдикціях, а також окремі категорії пов’язаних осіб — резидентів.  

Міндоходів України в Узагальнюючій податковій консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення роз’яснило, що для цілей застосування п.п. 39.2.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) контрольованими вважаються операції платника податку з контрагентом, що перебуває на таких спеціальних режимах оподаткування:

— спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (ст. 209 ПКУ);

— спеціальний режим оподаткування діяльності щодо виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату (ст. 210 ПКУ);

— спрощена система оподаткування, обліку та звітності (гл. 1 розд. XIV ПКУ);

— фіксований сільськогосподарський податок (гл. 2 розд.XIV ПКУ).


Також податківці нагадали, що основна ставка податку на прибуток у 2013 році — 19%, з 2014 року — 16%. Основна ставка податку на додану вартість — у 2013 році 20%, з 2014 року — 17%. Тому при визначенні статусу контрагента операції з пов’язаними платниками податку — резидентами, що застосовують на початок звітного року ставки, відмінні від основних, вважаються контрольованими.


Детальніше про Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 100, с. 27



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)