ВАСУ объяснил, как формировать расходы в налоговом учете по операциям уступки права требования связанным лицам

ВАСУ в листі від 11.12.2013 р. № 1713/12/13-13 з метою забезпечення однакового застосування адміністративними судами норм Податкового кодексу України (далі — ПКУ), що регулюють порядок формування витрат у податковому обліку податку на прибуток за операціями з відступлення права вимоги пов’язаним особам, повідомив свою правову позицію щодо спорів із цього питання. Ця позиція, зокрема, полягає в тому, що системне тлумачення норм ПКУ не дозволяє вважати відступлення права вимоги для цілей обліку з податку на прибуток окремою господарською операцією, відмінною від продажу товарів. Натомість така операція в розумінні п. 153.5 ПКУ є різновидом операції з продажу товарів. Причому продавцем відповідних товарів є особа, яка здійснює відступлення права вимоги за компенсацію.


ВАСУ вважає, що на операції з відступлення права вимоги поширюються обмеження у врахуванні витрат, передбачених абз. 2 п.п. 153.2.6 ПКУ. Тому витрати, понесені у зв’язку з відступленням права вимоги пов’язаній особі, не можуть перевищувати доходи, отримані продавцем як компенсація вартості проданої вимоги. 


Заметим, что этот вывод справедлив лишь к налоговым последствиям, возникшим до 01.09.2013 г. Дело в том, что с указанной даты, в связи с введением трансфертного ценообразования, этот подпункт был изложен в новой редакции. Она же никаких ограничений не предусматривает.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі