Нашi сайти:
611 0
Друкувати
Обране

Отражаем приложение 8 в отчетности по НДС

ГУ Міндоходів у Тернопільській області нагадує, якщо продавець товарів чи послуг відмовився надати податкову накладну, порушив порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, покупець має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника. Таке подання буде підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, які засвідчують факт сплати податку у зв’язку із придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.


Обсяги придбання з ПДВ товарів/послуг із метою їх подальшого використання в межах господарської діяльності платника податку включаються до відповідного рядка Розділу ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ із відповідною позначкою («0110»/«0121» — «0123»/«0130»/«0140»).


Так, у складі податкової декларації повинні подаватися, зокрема, розшифровки податкових зобов’язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до декларації з ПДВ (Д5)) (далі — Розшифровка) та заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) (Д8) (до декларації з ПДВ із відповідною позначкою «0110»/«0121» — «0123»/«0130»/«0140») (далі — Заява).


У разі подання разом із податковою декларацією Заяви платник податку при заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних у графі 5 Розділу ІІ обов’язково повинен зазначити «ЗП» і при заповненні Розшифровки у графі 2 Розділу ІІ «Податковий кредит» вказати індивідуальний податковий номер постачальника, щодо якого подано Заяву, а в гр. 3 — період, у якому податкова накладна мала бути виписана постачальником та за який подано заяву до декларації. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі